Шліфувальні машини — незамінний інструмент при виготовленні та реставрації меблів із дерева, окремих елементів інтер'єру, вирівнювання стін, полірування поверхонь з різних матеріалів. Шліфувальні машини представлені великим асортиментом, в якому ми спробуємо розібратися.

Найвідоміші різновиди шліфмашинок

Окрім класифікації за призначенням, слід ретельно вивчити технічні характеристики шліфувальних машинок. За класом шліфмашинки поділяються на побутові, напівпрофесійні та професійні. Побутові варто обирати для простого ремонту, виконання робіт у власному помешканні, професійні машинки витримують серйозні навантаження, можуть працювати тривалий час без обов'язкової перерви.

Как правильно выбрать шлифмашину для разных типов работ?

Обираємо шліфувальну машинку за призначенням

Для різних типів робіт слід обирати відповідну модифікацію шліфувальної машинки:

Стрічкова шліфувальна машина найкраще підходить для обробки великих, рівних та вигнутих поверхонь. У конструкції передбачено ролики, встановлені на протилежних кінцях підошви, переміщається абразивна стрічка. Високий рівень продуктивності такої машинки забезпечується високою лінійною швидкістю абразивної стрічки. Стрічкова шліфмашина буде ідеальним вибором для обробки поверхонь із дерева, пластику чи металу. Абразив стрічки має досить великі розміри, тому не підходить для фінішної обробки.

Віброшліфувальна машина відрізняється підошвою трикутної форми, розміри котрої можуть становити 100х200 чи 100х100 мм. На підошву кріпиться шліфувальний папір, за допомогою притискного механізму чи липучки. Дрібне зерно шліфувального паперу дозволяє використовувати машинки для фінішних робіт.

Дельташліфмашина — підвид вібраційної машинки, оснащеної дельтоподібною підошвою. Найчастіше цей підвид використовується для очищення дерев'яних поверхонь від старих покриттів, реставрації меблів.

Ексцентрикова машина оснащена круглою підошвою діаметром 125 і 150 мм, на котру кріпляться шліфувальні круги. Підошвою 150 мм зручніше обробляти великі площі, а машинка з 125 мм підошвою легша, тому більше підходить для фінішної обробки.

Ексцентрикові машини полірують та шліфують поверхні завдяки круговим та ексцентриковим рухам. Такі машинки використовуються для шліфування деревини, підготовки кузова автомобіля до фарбування та подальшого шліфування.

Прямі шліфувальні машинки рідко використовуються для побутових робіт, переважно таке обладнання застосовується для:

  • шліфування дерев'яних заготовок;
  • вирівнювання і гравіювання литих поверхонь;
  • шліфування деталей з пластику та гуми;
  • обробки країв металевих заготовок.

Огляд найкращих шліфувальних машинок

Попит мають шліфувальні машинки від бренду INTERTOOL, зокрема в категорії кутових машинок вирізняється модель WT-0232. Ця модифікація дозволяє легко та швидко виконувати операції різання труб, листових матеріалів, а також зачищення та шліфування.

Головна відмінність моделі — видовжений корпус та зменшений корпус редуктора. Такі конструктивні зміни гарантують ідеальний баланс інструмента, дозволяють користуватися різальними дисками максимально ефективно.

Выбрать шлифмашину

Стрічкова шліфувальна машина призначена для обробки різних матеріалів. Допоможе швидко та якісно обробити матеріал, зробить грубе шліфування та затирання. Відмінно впорається з роботою по дереву, металу, склу, пластику та каменю, якісно вирівнює та очищає від старої фарби, лаку або іржі.

В категорії прямих шліфмашинок приваблює INTERTOOL WT-0529, котра працює зі стандартними стрічками розміром 76х457мм. Модель оснащено колекторним двигуном з подвійною ізоляцією, потужністю 800 Вт — цього цілком достатньо для виконання складних завдань.

Обрати ідеальний тип шліфувальної машинки вам допоможуть працівники магазину «Околоремонта».