Кількість
|
Вартість
|
||
|
Особливості вибору та роботи з штукатурним маяком
Процес штукатурення стін у багатьох із нас викликає нерозуміння, адже цей процес видається досить складним. Насправді навіть якщо у вас немає досвіду штукатурення, варто підібрати правильні інструменти, щоби нанести штукатурну масу рівномірно. Одним з важливих інструментів є маяк, за допомогою якого задається напрям роботи. В магазині «ОколоРемонта» ви можете маяки штукатурні купити в Україні, обравши для себе потрібну модифікацію.
Що таке та для чого потрібен штукатурний маяк?
Якщо узагальнити, штукатурний маяк — це напрямна для правила, котра застосовується як опора. Використання правила та маяка важливо для створення рівної площини за допомогою штукатурної маси. Маяк штукатурний дозволяє легко, швидко та з мінімальними витратами створити рівну поверхню з потрібною товщиною штукатурної маси.
В магазині «ОколоРемонта» ви можете обрати вже готові маяки, виготовлені з металу чи пластику, а також кріплення для них. Найчастіше застосовуються металеві маяки — це профілі з перфорованого металу, довжина котрих може варіюватися від 2 до 6 метрів.
На маяку обов'язково є V-подібний виступ, котрий і є направляючи при нанесенні штукатурки. Висота виступу становить до 30 мм — чим більша ця висота, тим більший шар маси можна нанести. Найбільш економним вважається штукатурний маяк з профілем 3 мм — такі аксесуари застосовуються для внутрішніх робіт.
Також інколи застосовуються кутові маяки — це V-подібні профілі з полицями, котрі розташовані під кутом 90 градусів, направляючою виставленою за висотою полиць. Такі маяки застосовуються для полегшення вирівнювання маси, а також для підвищення міцності кутів.
Отже, основні переваги штукатурних маяків:
- можливість створювати рівну поверхню з мінімальними витратами;
- підвищена швидкість виконання робіт;
- можливість виконувати великі обсяги робіт з високою точністю, високою швидкістю.
Особливості роботи з штукатурними маяками
Для початку потрібно розрахувати кількість маяків. Тут усе просто — 1 погонний метр направляючих приходиться на 1 квадратний метр стіни. Тобто на площу 20 квадратних метрів потрібно 20 погонних метрів маяка.
Щоби досягти ідеальної точності, розмічаємо стіни. Від кутів до центру відкладаємо відстань в 30 сантиметрів, проводимо вертикальні лінії, за допомогою будівельного рівня. Оптимальною вважається відстань між маяками в 1.2-1.6 метрів.
Далі уздовж розмітки накладаються порції штукатурної маси, в ній злегка втоплюються маяки, зайва маса розгладжується нарівні з рейками.
На наступному етапі відрізок алюмінієвого профілю прикладається уздовж лінії маяків. Бажано використовувати лазерний рівень – на металі добре видно смугу лазера, по якій треба орієнтуватися. Злегка постукуючи, ставимо маяк на потрібний рівень. Важливо пам'ятати — проміжки між маяками потрібно також заповнити штукатурною масою.
Далі переходимо до важливого етапу — накладання штукатурки. Розчин накладається середнім шпателем. При цьому слідкуємо, щоби порції маси рівномірно заповнювали проміжки між напрямними.
Нанесений розчин акуратно розтягуємо правилом – останнє потрібно теж обрати вірно. Правило повинно бути довжиною, котра в половину перевищує відстань між напрямними. Правило притискається щільно до маяків та повільно рухається вгору. При цьому виконуються рухи вліво та вправо.
Після кожного проведення правилом по стіні з інструменту зчищують масу і скидають на стіну.
Якщо ви працюєте з металевими маяками, їх потрібно видаляти. Це робиться просто — беремо круглогубці, підчіпляємо маяк та витягуємо.
Лінії, котрі залишилися після маяків, заповнюємо шпаклювальною масою, чекаємо висихання, злегка згладжуємо нерівності. Далі беремо правило і перевіряємо, наскільки рівною вийшла поверхня.
Отримати консультацію з приводу підбору та замовлення штукатурних маяків ви зможете в магазині «ОколоРемонта».