Кількість
|
Вартість
|
||
|
Крейда як будівельний матеріал
Одним із поширених видів будівельних сумішей є крейда. В Україні ця гірська порода з категорії осадових видобувається на багатьох кар'єрах. Незважаючи на появу великої кількості синтетичних аналогів, цей натуральний матеріал, як і раніше, широко затребуваний.
Що собою являє, як використовується і де купити крейду в Україні?
Насправді крейда є гірською породою. Вона утворилася на осадових шарах. Насамперед крейда формувалася із залишків черепашок, вапняних утворень на водоростях, скелетів тварин. Основна частина крейди - це карбонат кальцію. Крім того, до неї входить вуглекислий газ, а також окис кальцію, магнію та алюмінію. У мінімальних кількостях крейда, замовити яку можна і в нашому магазині, містить кварц, окис заліза та інші речовини.
Сфера застосування
Крейда не має високої твердості. Тому вона не застосовується як кладочний матеріал. Водночас на місцях, де вирубували плити крейдяних відкладень, залишалися досить міцні багатовікові печери. Вони цілком придатні навіть для проживання в них. Видобуток крейди відбувається у відкритих кар'єрах. Вирізані брили спочатку подрібнюють, а потім опускають у воду. Під час перемішування кальцій піднімається на поверхню води. Каміння, яке не пройшло переробку, використовується для випалювання з метою виготовлення вапна. Будівельну крейду купити в Києві та в інших містах України прийнято не тільки для побілки. Адже сьогодні сфера її застосування істотно розширилася. Тому крейду використовують:
- У цементних розчинах. Цей порошок надає їм м'якості.
- При виготовленні скла, лаків, фарб, гуми і навіть каучуку.
- При виробництві пластмас і композитних матеріалів із ПВХ.
- При створенні лінолеуму і килимів. Крейда покращує в'язкість клею.
- У комбікормах як кальцієва добавка, важлива для тварин.
- У різноманітних добривах як реагент від закисленого ґрунту.
- У косметиці, при виготовленні губних помад, пудри і кремів.
- Під час виготовлення паперу та картону як обов'язковий відбілювальний елемент.
Безпека
Сучасна крейда, купити яку можна для будівельних робіт, не завдає шкоди людському здоров'ю. Недарма цей порошок включають до складу засобів для догляду за зубами, косметики, дитячої крейди і навіть спеціального препарату глюконату кальцію.
Характеристики
Вони залежать від того, де саме добували крейду. Навіть на одному і тому ж родовищі, але на різній висоті мінерал може відрізнятися своїми властивостями. Але переважно будь-яка крейда має такі ключові характеристики:
- Щільність. У шматках вона становить 2200 кг на метр кубічний. У порошку - 1300 кг на метр кубічний.
- Вологість. Вона становить приблизно 0,2%. Хоча в різних матеріалах вона може істотно відрізнятися.
- Пружність. У пухкому стані вона дорівнює 3000 МПа, а в щільному вигляді досягає до рівня 10000 МПа.
- Морозостійкість. Після розморожування крейда дуже швидко розсипається на найдрібніші частинки.
- Розчинність у воді. Порошок утворює в ній суспензію. Волога крейда є більш пластичною.
Крейда чи вапно?
Якщо вам довелося замовити крейду і вапно, то краще їх зберігати в покупній тарі. Інакше з часом ви можете забути, де який порошок.
Щоб не переплутати між собою ці матеріали, варто звернутися до найпростіших методів. Обидва порошки специфічно реагують на наявність кислоти. Так, якщо капнути трохи оцту на крейду, то вона зашипить. А ось вапно при з'єднанні з кислотою ніякого звуку видавати не буде.
Можна потерти один, а потім інший порошок між пальців. Природно, в обох випадках на руках залишиться білий слід. Його потрібно спробувати змити. Різниця в тому, що крейда відразу видалиться за водою. А ось після вапна на пальцях залишатимуться білі сліди і відчуття жирності ще довго.
Пропонуємо вам у нашому інтернет-магазині будівельну крейду замовити з доставкою по Україні. Ціни на цей матеріал у нас цілком доступні. А її якість відповідає найвищим стандартам.