Кількість
|
Вартість
|
||
|
Переваги та особливості вибору будівельної терки
Будівельна терка використовується для заповнення каверн та затирки нерівностей після того, як було нанесено штукатурку по маяках. Терка використовується, коли штукатурка ще не повністю застигла, ще не остаточно набрала твердості. Проте за потреби можна затирати й повністю затверділу стіну.
Щоби заповнити нерівності та воронки, готується рідкий розчин, використовується в комбінації з будівельною теркою. Магазин «Околоремонта» пропонує будівельні терки купити в Україні.
Основні функції будівельних терок
Головне завдання будівельної терки — підготувати поверхню для фінішної обробки. Проте терка може виконувати й інші функції:
- видалення решток розчину зі швів між плиткою чи іншими оздоблювальними матеріалами
- створення естетичного зовнішнього вигляду, унікального декоративного малюнку
- допомога в рівномірному нанесенні розчину на поверхню.
Головна перевага будівельної терки - він допомагає усувати дрібні недоліки, коли суміш уже затверділа.
Також терка може використовуватися як підстраховка майстра, котрий наносить шпаклівку і штукатурку. В такому випадку теркою можна швидко видалити патьоки, зайвий розчин чи шпаклівку.
Особливості вибору будівельної терки
Спектр задач котрі виконує терка, залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена.
Зокрема будівельні терки виготовляються з таких матеріалів:
- полістирол — легкий та досить міцний, котрий не боїться вологи та не вступає в реакцію з розчинами;
- пінопласт — терки з цього матеріалу найлегші, проте не надто міцні та довговічні. Такі терки можна застосувати до короткострокових робіт;
- поліуретан — пористий легкий матеріал, що має вищу міцність , порівняно з пінопластом;
- алюміній і нержавіюча сталь — такі терки мають максимальний термін придатності та міцність, відрізняються стійкістю до абразиву та навантажень.
За структурою поверхні терки можуть бути
- гладенькими,
- абразивними,
- губчастими.
Гладенькі терки використовуються для вирівнювання суміші, яка ще не застигла.
Абразивні терки створені для стирання надлишків затверділого розчину,
Терки з губчатою поверхнею застосовують для затирання лицьових покриттів.
Популярні різновиди терок будівельних
Найпростішим представником є губка для шліфування, виготовлена з оксиду алюмінію, прямокутної форми. Такі губки представлені декількома розмірами, для виконання робіт різного типу. За допомогою таких губок легко затерти штукатурку, навіть у застиглому вигляді.
Пінопластові терки, оснащені зручною ручкою, відрізняються високою стійкістю до стирання. Такі терки призначені для затирання та розрівнювання штукатурних розчинів. Також терка з пінополістиролу може використовуватися при розрівнюванні стяжки на стінах, стелях та фасадах. Підвищені показники жорсткості та міцності дозволяють працювати такою теркою на великих площах.
Поліуретанові терки прямокутної форми, оснащені ручкою, підходять для фінішного доведення та шліфування поверхонь, покритих штукатуркою. Терки з поліуретану легкі, при цьому досить міцні та стійкі до зношування, стирання. Характерна відмінність терки — на неї не налипає розчин.
Також для шліфування поверхонь можуть використовуватися затискачі — компактні пластикові пристрої, оснащені затискачами. На затискачі кріпиться шматок шліфувальної стрічки, відповідного абразиву.
Терка шліфувальна типу рашпіль використовується для грубого шліфування фінішного шару. Пластикова терка з металевою пластиною допомагає видаляти велику кількість матеріалу, заощаджуючи час робітника. Терка рашпіль може використовуватися не тільки для шліфування, але й для обробки пінопласту під час проведення теплоізоляційних робіт.
Також ви можете обрати терку для роботи по вольфрамовій сітці.
Який саме тип будівельної терки обрати для ремонтних робіт ви легко зможете дізнатися у консультантів магазину «Околоремонта».