Фарби допомагають візуально поліпшити навколишній простір. Перефарбування в кольорові, яскраві або ніжні відтінки перетворять на краще предмет або все приміщення. Новий гладкий декоративний шар фарби потішить чистим, без відшарувань і відколів, покриттям.

Що таке акрилові фарби

У всі часи при купівлі продуктів харчування або предметів інтер'єру приділялося увагу екологічності складу, натуральності матеріалів і нешкідливості компонентів. Лакофарбова індустрія зробила широкий крок назустріч новим технологіям і, тим самим, задовільнила потреби покупців. Розроблені формули дозволяють отримати фарби і лаки без активних випаровувань, які дратують органи дихання.

Літнім людям і людям з алергічними реакціями не загрожує поширення хімічних речовин під час малярних робіт. А батьки можуть влаштувати з дітьми загальносімейне дозвілля з фарбуванням паркану на дачі або дитячого майданчика у дворі.

Основа всіх акрилових фарб – сополімер-акрилова дисперсія, мінеральні наповнювачі та функціональні добавки. У білих акрилових фарбах міститься діоксид титану або титанові білила, а в кольорових – стійкі пігменти. Такий склад дозволяє фарбувати предмети зовні і всередині приміщення, тобто бути атмосферостійким.

Область застосування

Практично не існує поверхні, якої б не підходила акрилова фарба. Крім класичних фарбувань меблів, дверей і вікон кожен може швидко перефарбувати дерев'яну або бетонну підлогу, радіатори і системи опалення, а також виділити декоративними акриловими фарбами елементи інтер'єру – рукоятки на дверях, рами, підсвічники. Навіть дахи будинків і стінки камінів що нагріваються легко захистити фарбою зі спеціальними добавками.

Переваги і недоліки акрилових фарб

До позитивних якостей акрилових матеріалів відносять:

  • Короткий термін висихання (2–6 годин).
  • Відсутність різкого запаху.
  • Водорозчинний склад (після роботи інструмент і руки миють водою).
  • Стійкість до впливу атмосферних чинників (не змиваються після дощу, снігу і не вигоряють на сонці).
  • Хороша адгезія з основою (прекрасно тримається на дерев'яних, бетонних, цегляних виробах).

Металеві вироби попередньо обробляють алкідними антикорозійними грунтовками, де розчинником виступає уайт-спірит або сольвент. Виходить, що не зовсім зручно вибирати швидкосохнучу фарбу без запаху, але при цьому користуватися органорозчинним грунтом, в якому їдкий запах зникає в процессі висихання (від 12 годин).

Види акрилових фарб

  1. Оштукатурені стіни всередині приміщення фарбують інтер'єрними водоемульсійними акриловими фарбами з різним ступенем стійкості до стирання. Це означає, що на стелі можна використовувати фарбу з менш високим класом стійкості до мокрого стирання, ніж на стінах в їдальні або ванній кімнаті.
  2. Бетонні паркани, цегляні стіни або будь-які мінеральні споруди зовні фарбують фасадними водоемульсійними акриловими фарбами. Вони відрізняються стійкістю до мінливих атмосферних факторів: перепади температур, перехід від підвищеної вологості до засушливого періоду.
  3. Дерев'яні двері та вікна, залізні труби, меблі з деревопохідних матеріалів (ДСП, ДВП) забарвлюють акриловими емалями. Головне визначити призначення предмета, який вимагає фарбування і вибрати відповідну емаль. Наприклад, для батарей і радіаторів застосовують склад з термостійким пігментом, який не тріскається і не жовтіє при роботі опалювальної системи; дерев'яну або бетонну підлогу захищають від стирання акриловими фарбами з додаванням поліуретану – цей компонент створює міцний і довговічний кольоровий шар; шиферні або оцинковані дахи декорують гумовою акриловою фарбою, яка цінується своєю еластичністю.

Де купити акрилову фарбу

Інтернет-магазин Околоремонта пропонує скористатися зручним фільтром на сайті і купити фарбу для конкретної справи.

Працівники фірмового салону Sniezka в Харкові допоможуть з вибором продукції по заданим покупцем параметрам та умовам. З величезним асортиментом можливо врахувати і бюджет, і декоративний вигляд, і бажані характеристики товару.

Обираючи акрилові матеріали, ми піклуємося не тільки про своє здоров'я на час малярських робіт, а й про навколишнє середовище в цілому!