Фарбування авто — відповідальний процес, котрий дозволить повністю змінити візуальне сприйняття автомобіля. Фарбування допоможе підвищити вартість автомобіля, убезпечити його від впливу агресивних факторів навколишнього середовища. Щоби процес фарбування пройшов ідеально, варто знати важливі секрети професіоналів, про котрі ми поговоримо у цій статті.

Топ-5 трюків із автомобільною фарбою — секрети професіоналів

Топ-5 трюків професіоналів, пов'язаних з автомобільною фарбою:

  • правильна підготовка;
  • вибір відповідної фарби;
  • підбір потрібної техніки фарбування;
  • використання професійного обладнання;
  • правильне нанесення фарби.

Готуємо автомобіль до фарбування

Якщо на лаковому покритті є подряпини, тріщини, вмятини, фарбування допоможе значно покращити зовнішній вигляд. Проте старе покриття необхідно ретельно зняти, замаскувати дефекти.

Підготовка автомобіля до фарбування складається з таких етапів:

  • мийка;
  • видалення старого покриття;
  • шпаклювання дефектів;
  • шліфування.

Мийка є обов'язковою, адже забруднення здатні зменшити зчеплення нового покриття з деталями автомобіля.

Видаляти стару фарбу найкраще за допомогою шліфувальної машинки, також можна використати розчинник для фарби.

Шпаклювання допоможе вирівняти вм'ятини та інші дефекти на деталях кузова автомобіля. Після повного висихання шпаклівки важливо провести шліфування, котре забезпечує рівну та гладку основу для фарби.

Як обрати автомобільну фарбу?

На вибір типу фарби впливає багато чинників – бюджет, естетичні вимоги, умови використання автомобіля. Найпоширенішими вважаються фарби таких типів:

  • акрилові,
  • алкідні,
  • гліфталеві,
  • нітрофарби.

Акрилові фарби відрізняються високою стійкістю до сонячних променів, погодних умов, перепадів температур, корозії. Акрилові фарби легко наносяться та швидко висихають, представлені в широкій колірній палітрі.

Алкідні фарби теж приваблюють високою стійкістю до зношування, подряпин та впливу хімічних речовин. Алкідні фарби також просто наносяться та швидко висихають. Фарби цього типу представлені в широкій колірній гамі, в глянцевій та матовій текстурах.

Гліфталеві фарби приваблюють стійкістю до УФ-променів. Саме тому такі фарби часто обирають для автомобілів, котрі інтенсивно використовуються на відкритому повітрі, наприклад, сільськогосподарської техніки.

Нітрофарби висихають дуже швидко, легко наносяться, відрізняються яскравими кольорами, гладенькою фактурою. На фінішному етапі нітрофарби легко поліруються, що додатково надає глянцю.

Техніки нанесення автомобільної фарби

Найчастіше фарбу наносять за допомогою пневматичного пульверизатора. У такому інструменті використовується потік стиснутого повітря, котрий розпилює фарбу на поверхню автомобіля, що допомагає створити ідеально рівне покриття.

Важливо обирати професійні пульверизатори, котрі гарантовано створять рівне та гладеньке покриття.

Електростатичний пульверизатор — в цій техніці, до стиснутого струменя повітря додається електростатичне поле. Під його дією частинки фарби заряджаються, тому краще фіксуються на автомобілі, що забезпечує рівномірніше покриття.

Ручне фарбування використовується для покриття дрібних деталей чи складнодоступних ділянок.

Автомобільна фарба

Відповідальний процес фарбування

Перед безпосереднім нанесенням декоративно-захисного покриття потрібно заклеїти всі поверхні, на котрі не повинна потрапити фарба, захисною плівкою. Поверхні важливо знежирити, щоби забезпечити ідеальну адгезію. Найкраще наносити фарбу в 3-4 шари з проміжним висиханням. Після останнього шару фарби обов'язково наноситься шар лаку. Якість лакофарбового покриття залежить не лише від нанесення, але й від фінішного полірування. На цьому етапі застосовуються полірувальні пасти, круги та шліфувальна машинка.

Не менш важливим секретом правильного фарбування є вибір автомобільної фарби — обрати якісні лаки та фарби вам допоможуть у магазині «ОколоРемонта».