Щоби зменшити втрати тепла, важливо утеплити стелю як зовні, так і всередині. Найчастіше стелю утеплюють зовні, починаючи з горища. Якщо на горищі всі роботи з теплоізоляції проведені якісно, тоді стелю в будинку потрібно утеплювати мінімально. В цій статті зібрані основні варіанти з утеплення стелі в будинку.

Особливості технології утеплення стелі

В старовину горища хат утеплювали природними матеріалами — це були листя, глина, очерет, тирса. Такі матеріали не були довговічними та безпечними, адже легко займалися. Окрім того, в них швидко розводилися гризуни та комахи.

З розвитком технологій матеріали почали стрімко удосконалюватися, на ринку з'явилися синтетичні безпечні теплоізоляційні матеріали – вони не горять, не пошкоджуються гризунами.

Одним з найпоширеніших бюджетних варіантів утеплення стелі є мінеральна вата, представлена в різновидах — скловолокно, кам’яна вата.

Мінвата виготовляється товщиною від 2 до 20 сантиметрів, випускається в плитах чи рулонах. Фахівці рекомендують обирати мінеральну вату бренду Isover. Цей матеріал відрізняється високою якістю, при цьому має доступну ціну. Така мінвата виготовляється по запатентованій технології TEL. Для виготовлення використовуються натуральні компоненти — пісок, сода, вапняк, тому матеріал дозволено використовувати в дитячих та медичних установах. Мінвату можна використовувати для утеплення скатних покрівель і мансард, перекрить.

Основні відмінності мінвати:

  • гарантує надійну теплоізоляцію, завдяки низькому коефіцієнту теплопровідності;
  • належить до групи негорючих матеріалів;
  • пропускає пару, сприяє виходу вологи з конструкції;
  • надійно захищає від зайвого шуму.

Ефективна та доступна базальтова вата

Ще одним різновидом матеріалів для утеплення є базальтова вата — вона отримала популярність завдяки чудовим характеристикам. Така вата не лише гарно зберігає тепло, але й відрізняється високими звукоізоляційними характеристиками. Завдяки паропроникній структурі, такий матеріал швидко висихає при намоканні. Ще одна важлива властивість базальтової вати — негорючість. Цей матеріал витримує температуру до 1000 градусів.

Утеплювач на основі фольги — вибір для приміщень з підвищеним рівнем вологості

Мінеральна тепло- та звукоізоляція на основі тонкого шару фольги, з додаванням скловолокна, дуже добре підходить для ізоляції в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. Зокрема, такий утеплювач можна використовувати для утеплення стелі в приміщенні сауни чи бані.

Одна сторона мату покрита алюмінієвою фольгою, котра виконує функції пароізоляції, а також відбиває теплове випромінювання всередину. Використання цього утеплювача дозволяє обійтися без пароізоляційних плівок.

Утеплювач на основі фольги найчастіше використовується для скатних дахів із теплоізоляцією, встановленою між і під рейками, утеплення холодних поверхонь балконів та лоджій.

Важливі нюанси теплоізоляції стелі

Тепловтрати через дах можуть сягати 20%, при допущених помилках у конструкції, це число може сягати 40%. Існує два варіанти утеплення покрівлі. Якщо горище планується використовувати як мансарду, утеплювач фіксується під покрівельним матеріалом. У випадку, якщо горищем не будуть користуватися, його можна залишити холодним. В такому разі утеплювач укладають по площині перекриття.

Окрім стелі, увагу слід приділити зовнішнім стінам, адже тепловтрати через них сягають 40%. Оптимальним варіантом буде укріплення утеплювача під тинькування. В такому випадку плити базальтової вати кріпляться за допомогою спеціального клею. Також можна використовувати дюбелі з широкими пластиковими капелюшками. Для уникнення утворення містків холоду бажано використовувати цвяхи з термоголовкою.

Обрати оптимальний різновид утеплювача для стелі ви завжди зможете в магазині «Околоремонта».