Старі дерев'яні меблі та елементи декору не обов'язково викидати, адже їм завжди можна дати друге життя. Якщо меблі дорогі вашому серцю, їхня конструкція досить міцна, ви можете лише оновити декоративне покриття, кардинально змінивши зовнішній вигляд предметів інтер'єру.

Алгоритм підготовки меблів та декору

Вважається що підготовка — це вже половина роботи. Отже, перед реставрацією старих меблів важливо правильно їх підготувати. Всі поверхні мають бути сухими та чистими від фарби та бруду. Для підготовки дерев'яних поверхонь найкраще використовувати наждачний папір з дрібним зерном.

Якщо ви хочете освіжити зовнішній вигляд старих стільців, пофарбованих лаком, для цього можна використати олію, лакобейц. Попередньо потрібно зняти шар старої фарби, гарно пошліфувати всі поверхні, згодом покрити їх новим лакофарбовим матеріалом.

Думка, що реставрувати можна лише меблі з дерева — хибна, адже відновити можна також і меблі з ДСП. Головне обрати для цього правильні матеріали.

Які переваги реставрації старих меблів ви отримуєте:

  • невеликі затрати;
  • доступність матеріалів;
  • можливість провести всі роботи в домашніх умовах;
  • чудовий шанс втілити власні творчі ідеї.

Отже, найкращими варіантами реставрації старих меблів будуть акрилові фарби, лакобейц, меблевий віск.

Правила реставрації меблів з ДСП

Щоби повернути меблям з цього популярного матеріалу яскравий вигляд, вам знадобиться акрилова фарба, меблевий віск, шпаклівка по дереву. щоби виконувати роботи було легше, потрібно підготувати пензлики зі штучного ворсу, валики з поролону, ванну для фарби, шпатель. Розбирати меблі потрібно за допомогою викрутки, меблевого ключа. Також потрібно заздалегідь підготувати ґрунт, мильний розчин чи інший розчин для знежирення, фурнітура.

Процес відновлення меблів починається з їхнього повного розбирання. Спочатку потрібно зняти дверцята, вийняти полиці, дзеркало, викрутити ручки, завіси та іншу фурнітуру. Далі всі деталі ретельно очищуються від бруду, пилу та інших забруднень. Полірована поверхня зачищається наждачним папером, щоби прибрати глянсовий шар.

Сколи та інші дефекти вирівнюються меблевим воском чи шпаклівкою. Коли вона повністю висохне, поверхні потрібно ще раз пошліфувати, видалити надлишки шпаклівки.

Наступний етап — нанесення ґрунтовки для ДСП або повторне знежирення.

Далі наступає відповідальний етап – фарбування. Це найкраще робити пензликом середньої ширини, ним фарбуються всі поверхні, особливо ретельно торці та краї панелей, кути. На великі площі фарба наноситься поролоновим валиком.

Популярні фарби для реставрації меблів та предметів декору

Одним із найкращих варіантів для відновлення зовнішнього вигляду меблів є емаль акрилова ProCristal. Цей матеріал можна застосовувати для фарбування нових, а також пофарбованих раніше, меблів, віконних рам, підвіконь, плінтусів. Фарба поставляється у двох варіантах: базова білого кольору для тонування у світлі відтінки, прозора — вона зафарбовується в насичені відтінки.

Ця емаль створена на основі новітніх матеріалів, відрізняється високим рівнем адгезії до старої фарби, тож дозволяє легко розв'язати проблемні питання реставрації. Фарба швидко та зручно наноситься, легко лягає на поверхні, відрізняється високою атмосферостійкістю, а також швидко висихає.

У фарбі застосовано новітню технологію проти розтріскування, окрім того, білі та світлі відтінки не жовтіють з часом. Не менш важливою перевагою є стійкість до впливу навколишнього середовища, миття хімічними засобами.

Повернути яскравий вигляд меблям із натурального дерева можна за допомогою лакобейцу. Це прозорий розчин, котрий створює на поверхні конструкцій естетичну і міцну плівку. Один з найвідоміших лакобейців — Vidaron Impregnat, котрий глибоко проникає в структуру деревини, захищає її від пошкоджень вологою та будинковим грибком.

Ці та інші засоби для реставрації меблів, предметів декору вам допоможуть обрати в магазині «Околоремонта».