При фарбуванні великих елементів, наприклад, частини обвісу автомобіля, елементи меблів, фасадів, виникає необхідність у використанні фарбопульта. Це дуже зручний інструмент, котрий забезпечує рівномірне та швидке нанесення фарби на різні типи поверхонь. Саме фарбування за допомогою фарбопультом дає найкращий результат з гладкості покриття. Також фарбопульт дозволяє наносити фарбу дуже швидко, особливо якщо йдеться про великий масштаб робіт. Щоби роботи виконувалися ефективно, важливо дотримуватися базових правил.

Основні принципи використання фарбопульта

Слід врахувати, що близько 30% речовин осідає в повітрі. Тому в процесі фарбування важливо закривати поверхні, котрі прилягають до деталей, які фарбуються.

Оптимально для цього використовувати будівельну плівку та малярний скотч. Ще одна важлива умова при роботі з фарбопультом — якісна вентиляція, використання засобів індивідуального захисту для очей та дихання.

Маркування наконечників

Фарба наноситься за допомогою наконечника, котрий приєднується до бака з фарбою. Числове позначення біля наконечника вказує на товщину струменя. Чим більша цифра — тим товщим буде струмінь. Для нанесення лаку потрібний тонший струмінь, а для фарби — товщий. Порівняйте наконечники різних моделей, адже в залежності від різних виробників може відрізнятися подача матеріалу.

Розбавляємо фарбу для фарбопульта

Фарбопульт має два змінні фільтри — біля помпи та в ручці. Помпи вимагають періодичного прочищення. Також щоб уникнути їх засмічення, потрібно видаляти грудки з фарби.

Щоби фарба лягала легко та просто, її потрібно довести до потрібного ступеня в'язкості, це просто зробити за допомогою відповідного розчинника. В’язкість фарби перевіряється пробним розпиленням — направити факел фарби можна на стіну чи спеціальний стенд. Також можна зробити пробне фарбування на аркуші паперу.

Кілька секунд знадобиться на підлаштування апарату, після цього можна переходити до нанесення фарби.

Алгоритм роботи з фарбопультом:

  • щоби фарба лягала якісно та рівномірно, фарбу чи лак потрібно наносити на поверхню вздовж та впоперек;
  • при фарбуванні листа матеріалу (наприклад, двері) потрібно швидко проводити розпилювачем зліва направо;
  • коли перший шар нанесено, інструмент потрібно вести точно перпендикулярно попередньому, щоби отримати ідеальне покриття;
  • другий шар, строго перпендикулярно, наноситься, поки перший шар іще не висох — це потрібно, щоби отримати однорідне покриття;
  • тримати фарбопульт потрібно приблизно на відстані від 15 до 30 сантиметрів;
  • наносити фарбу потрібно таким чином. щоби кожен прохід факела перекривав попередній на дві третини;
  • для якісного фарбування необхідно забезпечити вільний доступ до виробу з усіх сторін.

Також перед початком робіт необхідно відрегулювати тиск — якщо цей параметр виставлено правильно, на поверхні не утворюється патьоків (хвостів). Якщо на поверхні утворюються нерівності, патьоки, потрібно зменшити подачу тиску фарби. Про правильні налаштування свідчить факел овальної форми.

Підготовка до фарбування

Окрім самого процесу нанесення фарби, велике значення мають підготові роботи. Якщо роботи виконуються в приміщенні, необхідно продумати систему примусової вентиляції. В приміщеннях, де немає примусової вентиляції, не потрібно використовувати суміші на базі органічних розчинників. Такі сполуки, окрім неприємного різкого запаху, утворюють вибухонебезпечні з’єднання. За відсутності примусової вентиляції краще користуватися складами на водній основі.

При обладнанні приміщення системою вентиляції оптимально буде встановити вентилятор напроти вікна чи дверей. Це створить повітряний потік, котрий буде виносити часточки фарби на вулицю. Також можна монтувати промислову витяжку безпосередньо у вікно — така система значно прискорює виведення часточок фарби.