У будь-якого штукатура однозначно визначені пріоритети під час вибору матеріалів для роботи. Але домашньому майстру може бути складно розібратися, яку шпаклівку вибрати — готову полімерну або суху гіпсову. Переваги у кожного виду матеріалів свої. Хоча, природно, є і певні мінуси. Давайте спробуємо розбиратися в цьому питанні разом.

Шпаклівка: у чому різниця між готовою полімерною і сухою гіпсовою?

Готова полімерна і суха гіпсова шпаклівка: який варіант вибрати, і за якими критеріями орієнтуватися?

У процесі вибору шпаклівки потрібно враховувати, наскільки твердий шар вона утворює, як швидко висихає, яким рівнем адгезії володіє. Важлива пластичність маси і комфортність її застосування. Важливий критерій — ціна. Готова полімерна і суха гіпсова шпаклівка відрізняються й за іншими характеристиками. Щоб зробити правильний вибір, варто ознайомитися з ними більш предметно.

Суха гіпсова шпаклівка: основні переваги та недоліки

+/- Цей матеріал потребує підготовки до роботи. Тобто гіпсовий порошок потрібно розвести водою до необхідного стану. У цьому і є перший плюс і відразу ж мінус. Адже такий підготовчий процес досить трудомісткий, оскільки не відразу вдається отримати необхідну консистенцію.

+ Водночас за допомогою такого матеріалу можна створити більш товстий шар, аж до 5 мм за два підходи. Тому найчастіше такий матеріал використовують для виправлення недоліків базового шару. При цьому практично повністю відсутня ймовірність усадки й утворення мікротріщин. Тому стабільно багато охочих купити суху гіпсову шпаклівку з каталогів топових виробників на нашому сайті.

+ За необхідності нанесення нового шару не потрібно чекати повного висихання попереднього. Працювати можна «мокре по мокрому». Тобто, коли попередній шар уже досить твердий, але не повністю сухий. Якщо не відбувається відшарування нижнього шару, то верхній наноситься без проблем. Це можливо завдяки великому утриманню води, що в підсумку дає змогу заощадити час.

+ Висохлий шар виходить надзвичайно твердим. Майстри, яким доводиться працювати з різними видами матеріалів, неодноразово випробовували їх саме за цим критерієм. На поверхні сухої шпаклівки навіть після удару не залишається сліду. Важливо також, що створений за допомогою цього матеріалу шар придатний до механічного шліфування. При цьому відсутня ймовірність розшарування. Тобто, відразу після зачистки поверхня готова до фарбування.

-/+ Що стосується недоліків, то насамперед це пил. Він з'являється під час підготовки суміші та шліфування. Але якщо вибрати й купити суху гіпсову шпаклівку Sniezka ACRYL-PUTZ ST10 Start 20 кг, то можна буде уникнути навіть цієї проблеми. Адже суміш настільки чиста й еластична, що не створює проблем у процесі роботи. До того ж матеріал цього виробника — що стартовий, що фінішний, ідеально білий, на відміну від продукції деяких інших розрекламованих брендів. Тому й після фарбування не виникають сюрпризи у вигляді плям.

Різниця між готовою полімерною і сухою гіпсовою шпаклівкою

Готова полімерна шпаклівка: основні переваги й недоліки

+ Якщо вас зацікавить цей матеріал, у гідному асортименті ви його знайдете на нашому сайті. Це фаворит професіоналів. Адже готова полімерна шпаклівка — це запорука якості виконуваних робіт. Навіть під найбільш складним освітленням стінна поверхня буде здаватися ідеальною. Цей стан можна порівняти з гладкістю автомобільного лаку. Навряд чи її можна досягти за допомогою сухої суміші.

+ Такі матеріали вже готові до застосування. Їх не потрібно попередньо замішувати, хіба що трохи розворушити шпателем. Тому, якщо використовується готова полімерна шпаклівка, на робочому місці у вас завжди чистота. Це істотно заощаджує час і нерви майстра, а також господарів будинку.

+ Суміш має відмінну адгезію. Її можна наносити навіть по пофарбованій поверхні стіни. За необхідності виконання нового шару не знадобиться попереднє ґрунтування. Це ще один вагомий плюс на користь того, що вартість готової полімерної шпаклівки окупається на кожному етапі роботи.

+ Під час роботи з таким матеріалом можна робити паузу в будь-який зручний для вас момент. Відро просто щільно закриваємо і повертаємося до роботи, коли буде зручно. У такому вигляді розчин зберігається аж до завершення терміну придатності.

+ Зручно і те, що така шпаклівка може наноситися машинним способом. Це ще одна з причин прискорення ремонтних робіт та економії коштів.

+ Полімерна шпаклівка дає змогу досягти ідеальної білизни на стінній поверхні завдяки наявності в її складі доломітових наповнювачів. Тому фарбування по такій поверхні носитиме дійсно суто косметичний характер.

+ За допомогою готових сумішей можна створювати різні оригінальні поверхні. Наприклад, створювати декоративний ефект за допомогою венеціанської кельми.

-/+ Прискіпливі майстри знайдуть і недоліки в застосуванні такої суміші. Адже за допомогою готової шпаклівки не вийде вирівнювати стіни з істотними дефектами. Але ж це недолік роботи майстра, який на етапі створення стартового шару допустив подібні ляпи. Після виправлення можна спокійно використовувати високоякісний матеріал, такий як готова полімерна шпаклівка. Купити недорого її можна в нашому інтернет-магазині. Адже ми пропонуємо ці та інші матеріали з істотною знижкою.