Після напруженого робочого дня важливо побути в тиші, котра допомагає заспокоїтися та налаштуватися на спокійний лад. Саме тому тиша в квартирі є запорукою спокійного сну та ефективного, повноцінного відпочинку. В цій невеликій підбірці розглянемо основні способи та матеріали, котрі знадобляться для звукоізоляції в квартирі.

Різновиди шуму в міській квартирі

Дискомфорт у квартирі можуть створювати різні види шуму, тому так важливо визначити, від чого саме ви хочете захиститися. Отже, шум може бути: хвильовим, вібраційним.

Хвильовий шум передається звуковими хвилями — це може бути гучна музика, гавкіт собаки, гучні розмови, гра на музичних інструментах. Вібраційний шум передається міжкімнатними перегородками та інженерними конструкціями. До цього виду шуму належать звук від роботи електроінструменту, пральної машинки.

Що саме ізолювати?

Якщо вас дратують зовнішні шуми — гавкіт собак, крики дітей на вулиці, шум автомобілів, тоді потрібно подбати про звукоізоляцію вікон. Оптимальним рішенням буде заміна віконних блоків на металопластикові.

Може дратувати шум, що надходить із під'їзду — розмови сусідів, гул ліфта, звуки кроків людей, що спускаються ліфтом. Щоби захиститися від цих шумів, слід звукоізолювати двері та стіну, що прилягає до них.

Найчастіше дратування викликає шу, котрий надходить від сусідів, проникає через стіни, наскрізні розетки та щілини між плитами перекриття. Якщо шум викликають сусіди лише в одній квартирі, достатньо провести ізоляцію стіни, що прилягає до цієї квартири. Часті випадки, коли звукоізоляція в будинку настільки погана, що необхідно проводити ізоляцію всіх стін та стелі.

Способи звукоізоляції в квартирі

Розрізняють три способи укладання звукоізоляційних матеріалів:

  • каркасний,
  • безкаркасний,
  • плаваючий.

Під каркасним способом мається на увазі кріплення дерев'яного чи металевого каркаса, за допомогою спеціальних гумових прокладок. Між його напрямними фіксується звукопоглинаючий матеріал, а зверху — панелі, що відбивають звуки. Такий спосіб позбавляє звуків навколишнього світу, при цьому забирає корисний простір кімнати, до того ж вимагає суттєвого вкладення коштів.

Безкаркасний спосіб – за цією методикою мембрани та плити фіксуються на поверхню стін, стелі чи підлоги.

На фінальному етапі звукопоглинаючий матеріал закривається пластиковими панелями чи тинькуванням.

Плаваючий спосіб використовується лише для підлоги. Рулонний матеріал розстеляється на підлозі, покривається армованою стяжкою і покриттям для підлоги.

Для стелі можна використовувати багатошарові конструкції. Цей тип звукоізоляції виконується за таким алгоритмом:

  • зняття старого покриття;
  • наклеювання акустичного матеріалу з додатковою фіксацією за допомогою дюбелів;
  • підвіс профілів на дистанції 60 см;
  • формується повітряна подушка між плитами та акустичним матеріалом товщиною близько 10 см;
  • фіксація листів гіпсокартону.

Найпопулярніші матеріали для звукоізоляції в квартирі

Одним з найвідоміших звукопоглинальних матеріалів є екструдований пінополістирол. Цей матеріал добре поглинає шуми, при цьому приваблює доступною ціною. Ефективне звукопоглинання забезпечують спінена структура матеріалу, а пази гарантують щільне прилягання листів.

Мінеральна вата — один із найвідоміших та найкращих матеріалів для звукоізоляції. Структура мінеральної вати волокниста, при цьому волокна розташовані в хаотичному порядку. Популярність мінвати пояснюється коефіцієнтом її звукопоглинання 99%,

Серед інших переваг мінеральної вати відзначимо:

  • вогнестійкість;
  • здатність витримувати температури до 550 градусів;
  • довговічність;
  • інертність — мінвата не викликає корозію металу;
  • стійкість до усадки.

Обрати оптимальний матеріал для звукоізоляції в квартирі вам допоможуть у магазині «Околоремонта».