Компактні балончики, наповнені аерозольною емаллю, має підвищений попит у різних сферах діяльності. Найчастіше, така фарба застосовується для фарбування транспортних засобів, проте це далеко не єдина сфера користування аерозольними фарбами. Серед основних переваг аерозольних фарб — зручність нанесення, відсутність необхідності купувати розчинники та розводити фарби. Також не потрібно змішувати різні кольори, після завершення фарбування немає потреби в чищенні додаткових інструментів.

Відмінності складу та основні сфери використання аерозольних фарб

Фарба в компактних балончиках створюється на основі інертних хімічних компонентів — вони створюють надлишковий тиск, завдяки якому склад виривається з балона. Аерозольна фарба продається вже в повністю готовому вигляді, тож підготовчий етап виключено. Єдиний момент, про який потрібно подбати — заклеїти всі елементи, котрі не потрібно зафарбовувати.

Аерозольна емаль буде незамінною при таких роботах:

  • виготовлення різноманітних елементів декору інтер'єру та екстер'єру, виготовлення невеликих предметів;
  • реставрація окремих предметів, поверхонь, наприклад, старої сантехніки;
  • створення оригінальних малюнків за допомогою трафарету;
  • виконання графіті та муралів;
  • фарбування елементів складної форми.

Також аерозольні емалі можуть застосовуватися для фарбування приладів опалення (радіатори, батареї, котли), однак потрібно обирати жаростійкий склад емалі.

Аерозольні фарби випускаються в широкій колірній палітрі, тож ви легко зможете обрати відтінок, потрібний саме вам. Також аерозольна фарба має різні типи фактур та текстур:

  • глянець, напівглянець, матова текстура;
  • оригінальні ефекти перламутру, металік;
  • флуоресцентні відблиски та ефект діамантового напилення.

За допомогою незвичайних ефектів аерозольних фарб можна:

  • створювати набивний ефект, ефект блиску металу;
  • відтворювати текстури різних матеріалів;
  • отримувати градієнт (розмиті відтінки).

Особливості застосування аерозольної фарби в балончику

Перед початком процесу потрібно підготувати м'які серветки (ганчірки), захисні окуляри та респіратор. Адже аерозольна фарба відрізняється дуже дрібною дисперсією, тож може потрапити в очі та дихальні шляхи.

Перед фарбуванням необхідно підготувати поверхню до фарбування. Для цього згодиться наждачний дрібнозернистий папір, розчинник, а також будь-який мийний засіб.

Готуємо металеву поверхню. Для початку з неї обов'язково потрібно прибрати залишки старого покриття — для цього можна використати розчинник та ганчірки. Після цього етапу метал зачищається наждачним папером. Після такої обробки поверхню потрібно протирати за допомогою серветки та мийного засобу, або ж антисилікону.

Дерев'яну поверхню також потрібно пошліфувати – робити це найкраще в одному напрямку, уздовж волокон дерева. Після цього ретельно протираємо поверхню, прибираємо пил.

Конструкції зі скла, пластику чи каменю трішки шліфуються дрібнозернистим наждачним папером, щоби забезпечити краще зчеплення фарби та гладкого покриття. Після шліфування поверхня промивається мийним засобом та серветками.

Правила нанесення аерозольної фарби

Перед безпосереднім фарбуванням поверхню потрібно знежирити — для цього підійде будь-який розчинник. Також попередньо необхідно підготувати робочу область. Якщо ви працюєте на вулиці, особливих робіт проводити не потрібно. При роботі в приміщенні необхідно подбати про гарну вентиляцію. Весь простір навколо деталі закриваємо папером, плівкою чи газетами, також можна використовувати малярний скотч.

Починати працювати з фарбою найкраще при температурі +15-20 градусів. Саме при такій температурі фарба краще зафіксується на поверхні та швидко висохне.

Перед нанесенням аерозольної фарби балончик необхідно струснути, щоби металеві кульки перемішали вміст до однорідного стану.

Обрати оптимальну аерозольну фарбу в балончику ви зможете в магазині «ОколоРемонта».