Зовнішній вигляд батарей, нагрівальних приладів, у тому числі й електричних радіаторів, з часом може погіршуватися, адже покриття внаслідок впливу високої температури може тріскатися та облазити. Саме тому, щоби повернути радіаторам естетичний вигляд, потрібно підібрати оптимальний лакофарбовий матеріал. Найкраще в такому випадку зарекомендували себе емалі без запаху. Розберемося детальніше, що це за фарби, коли їх доцільно використовувати.

Головні переваги емалевих фарб

Лакофарбові матеріали цього типу мають гелевидну чи водянисту структуру, в якій присутні органічні розчинники. Утворення міцної плівки відбувається, завдяки наявності у складі лаку чи алкідної смоли. Коли емаль повністю висихає, на поверхні утворюється плівка, стійка до впливу механічних пошкоджень, вологи, перепадів температур. Залежно від типу фарби, емаль може бути білою чи кольоровою. Більшість емалей утворюють плівку, котра відрізняється яскравим глянцем, котрий додає естетичності виробу.

Ще одна важлива перевага емалевих фарб – їх можна наносити в один шар, адже вони відрізняються гарною укривною здатністю.

Особливості акрилових емалевих фарб

Акрилові емалі складаються зі смол, пігментів, органічних добавок, спеціальних компонентів, котрі надають покриттю антикорозійних властивостей, термостійкості. Саме ця властивість необхідна, якщо ви плануєте фарбувати радіатори.

Також у цій групі виокремлюють водно-дисперсійні фарби для радіаторів мають у складі полівінілацетатну дисперсію, латекс чи акрилат. Ці компоненти відповідають за утворення стійкої плівки, котра витримує вплив високих температур чи механічних пошкоджень.

Окрім практичного повної відсутності запаху, акрилова емаль відрізняється такими властивостями:

  • гладенька глянцева поверхня після висихання;
  • стійкість до стирання;
  • швидке висихання.

Акрилова емаль не має запаху, завдяки своєму складу, точніше завдяки водній основі. Показник термостійкості такої фарби — +80 градусів. Цього показника достатньо, якщо ви плануєте фарбувати звичайні радіатори.

В цій категорії має попит акрилова емаль для радіаторів бренду Śnieżka. Ця фарба, окрім термостійкості, відрізняється швидким висиханням, відсутністю запаху, екологічною безпекою. Окрім того, покриття не жовтіє з часом, тому вам не потрібно буде витрачати час на періодичну реставрацію радіатора. Окрім радіаторів, емаль може використовуватися для фарбування дерев'яних , бетонних, гіпсокартонних поверхонь.

Універсальна акрилова емаль CONTACT утворює стійке покриття середнього глянцю, призначена для фарбування радіаторів, а також дерев'яних поверхонь. Фарба поставляється в базовому білому кольорі, проте її можна зафарбувати колеровочними пастами. Емаль утворює еластичне, паропроникне покриття, котре не жовтіє з часом.

Акрилова емаль ProCristal може використовуватися для фарбування радіаторів, а також поверхонь із дерева, мінеральних (не лужних) поверхонь. Емаль можна застосовувати для внутрішніх та зовнішніх робіт. Така фарба створюється у двох модифікаціях – база А може колеруватися у світлі тони, база С — колерується в насичені відтінки.

Головною перевагою такої фарби є чудові адгезійні властивості до старої фарби, це дозволяє фарбувати старі поверхні, на яких є залишки старої фарби. Фарба легко та зручно наноситься, має чудову укривну здатність, високі стійкість до вологи та високих температур, УФ-променів.

Переваги силіконових фарб

Бренд CONTACT виробляє фарби також на основі силікону — вони відрізняються підвищеною стійкістю до температур, витримують вплив +600 градусів. Силіконовою фарбою можна фарбувати не лише радіатори, але й бойлери, двигуни, вихлопні труби. Один шар силіконової фарби висихає за одну годину, перед першою експлуатацією нагрівального приладу потрібно витримати не менше п'яти діб.

Підібрати емалеву фарбу без запаху, для фарбування радіаторів, вам допоможуть у магазині «ОколоРемонта».