Найпростіший спосіб змінити інтер'єр кімнати — пофарбувати стіни. Якщо ви, ймовірно, захочете в майбутньому змінити колір стін, тоді ще на етапі підбору цього декоративного матеріалу обирайте матеріали, котрі можна фарбувати. Ви вже на етапі зміни кольору стін? Тоді вам буде цікаво дізнатися, як найкраще підготувати поверхні, якими фарбами краще пофарбувати старі шпалери.

Особливості підготовки шпалер до фарбування

Фарбування старих шпалер позбавляє необхідності проводити тривалий та економічно затратний ремонт, здирати старе покриття, шукати нові шпалери.

Якщо ви будете фарбувати шпалери, поклеєні недавно, важливо дочекатися повного висихання клею. В іншому випадку фарба ляже плямами на ділянках, де клей лишився свіжим. Якщо шпалери старі, поверхню слід підготувати особливо ретельно.

Якщо полотно відійшло від стіни, особливо на стиках та в кутках, потрібно повторно закріпити клеєм, створеним для шпалер цього типу. Клей під шпалери вводимо обережно і одразу ж видаляємо його залишки.

Якщо на поверхні шпалер є пошкодження (отвори, шпаринки), їх потрібно закрити шпаклівкою, сумісною з обраною фарбою. Також варто очистити шпалери за допомогою пилосмока з м'якою щіткою. Якщо залишити пил на стінах, він зв'яжеться з фарбою і зіб'ється грудками.

Після такого чищення шпалери бажано обробити ґрунтом — його обираємо, з урахуванням типу шпалер та фарби. Для приміщень з підвищеною вологістю слід обрати ґрунт з добавками, котрі пригнічують ріст плісняви.

Особливості фарбування різних типів шпалер

Одними з найпопулярніших є флізелінові шпалери, котрі вирізняються престижним, «дорогим» виглядом. До того ж такі шпалери легко клеяться, адже лягають на стіну без бульбашок. Для фарбування такого типу шпалер можна обрати шовковисто-матові фарби, котрі створюють естетичне покриття.

Для фарбування флізелінових шпалер найкраще підходять фарби:

  • водоемульсійні;
  • акрилові;
  • латексні.

Флізелінові шпалери легко фарбувати — фарба легко лягає на поверхню, довго не втрачає зовнішній вигляд. Найчастіше для цієї мети обирають акрилову водоемульсійну фарбу. Її можна мити, при цьому вона відрізняється високою зносостійкістю та тривалим терміном використання.

Особливої уваги заслуговує латексна фарба Sniezka Mattlatex Beauty, що має в складі штучний латекс. Після повного висихання така фарба створює покриття, стійке до миття, пошкоджень, котре чудово приховує нерівності. Фарбу наносити легко, без смуг та бризок, адже вона має гарну укривну здатність.

Особливості фарбування паперових шпалер

Паперові шпалери доцільно фарбувати лише, якщо вони зберегли гарний зовнішній вигляд (без потертостей, подряпин, пошкоджених ділянок). Для шпалер цього типу також підходять водоемульсійні фарби. Однак перед їх використанням на шпалери важливо нанести спеціальне водовідштовхувальне покриття (спрей, розчин).

Популярна латексна фарба — Śnieżka Eko Plus, котра утворює сліпучо-біле покриття матової текстури. За бажанням фарбу можна колерувати спеціальними пігментами. Фарба легко наноситься, без смуг, створює надійне покриття, під яким шпалери та стіни «дихають».

Водно-дисперсійні фарби підходять також і для фарбування склошпалер. Цей декоративний матеріал відрізняється високими показниками міцності, тож не завжди виникає необхідність у фарбуванні такого типу шпалер. Перекриття фарбою дозволяє надати виразності, підкреслити особливості візерунку склошпалер.

Чудовим вибором для фарбування склошпалер буде інтер'єрна латексна фарба Sniezka Barwy Natury, у якої вже є готові кольорові рішення. Фарба відрізняється гарною укривною здатністю, створює міцне та естетичне покриття, стійке до сухого миття. Продукт можна наносити поверх шпалер та стін, котрі вже пофарбовані акриловою фарбою.

Підібрати оптимальну фарбу для нанесення на старі шпалери вам допоможуть у магазині «ОколоРемонта».