Латексні фарби – це емульсії високоякісних смол, пігментів, доповнених спеціалізованими добавками. Збалансована формула латексних фарб робить їх зручними в нанесенні, саме тому вони мають великий попит. Окрім правильного вибору фарби важливо знати правила нанесення та обрати інструменти.

Особливості нанесення латексних фарб своїми руками

Фарби на основі синтетичного латексу відрізняються досить в'язкою консистенцією, тому перед нанесенням їх потрібно гарно перемішати. За потреби латексну фарбу можна розбавити водою, проте не більше ніж 10% від усієї маси.

Основні інструменти, котрі можуть використовуватися для нанесення латексної фарби:

Пензлики застосовуються для нанесення латексної фарби на невеликі деталі, важкодоступні поверхні, наприклад у кутки, невеликі заглибини. Найчастіше нанесення латексної фарби відбувається за допомогою валика, адже цей інструмент дозволяє наносити фарбу на великі поверхні. Віконні рами, простір навколо розеток, кути можна фарбувати маленьким валиком чи пензлем.

Малярські валики для латексної фарби найкраще застосовувати з мохеру чи вовни — ці матеріали відмінно підходять для рівномірного розподілення матеріалу. Поролон може сковзати по поверхні, лишаючи по собі смуги.

Фарбопультами найкраще працювати на відкритому повітрі, адже в приміщенні велика кількість латексної фарби розпорошується. Дрібні краплинки осідають на стінах, лишаючи по собі сліди, котрі особливо помітно на глянсовій фарбі.

Особливості підготовки та нанесення латексної фарби

Попередньо стіни (чи стелю) потрібно підготувати — нанести фінішну шпаклівку, котра вирівняє поверхні. Перед етапом фарбування поверхні необхідно покрити ґрунтівкою. Хоча латексна фарба відрізняється чудовою адгезією, вона може відшаруватися від верхнього шару шпаклівки. Щоби уникнути цього явища, поверхні потрібно покрити ґрунтівкою, дати їй просохнути.

Підготовка розчину латексної фарби

Розбавляти фарбу потрібно чистою водою, без домішок заліза, адже вони проявлять себе у вигляді жовтих плям. Перш ніж розбавляти фарбу, потрібно її ретельно перемішати, піднявши з дна всі згустки. Воду вливати потрібно, постійно помішуючи розчин, поки він не набуде однорідної консистенції. Після цього розчин потрібно залишити на декілька хвилин, щоби він настоявся, потім додати колеруючу пасту.

Підготовка поверхні до нанесення латексної фарби

Основа очищається від бруду, залишків старого покриття, усуваються вади (шпаклюються впадини, шліфуються викривлення). Далі поверхню необхідно заґрунтувати за допомогою ґрунтівки глибокого проникнення.

Якщо фарбувати планується стіни чи стелю в приміщенні з підвищеною вологістю, важливо обрати ґрунт з домішками для запобігання утворенню грибків. Фарба наноситься після повного висихання попереднього шару, тобто ґрунту.

Основні причини обрати саме латексну фарбу

Латексні фарби мають безпечний склад, тому можуть застосовуватися для фарбування поверхонь у дитячих кімнатах. При нанесенні фарба не розповсюджує неприємного, різкого запаху, тому працювати з цим матеріалом легко.

Серед інших важливих переваг варто відзначити:

  • фарбу легко наносити на будь-які поверхні (попередньо підготовані);
  • більшість латексних фарб випускаються у базовому білому кольорі, легко колеруються спеціальними пігментами;
  • економний розхід — витрата латексної фарби становить усього 0.1-0.3 літра на 1 квадратний метр;
  • високі показники паропроникності не дозволяють формуватися конденсату під покриттям.

Популярні латексні фарби

Найвідомішим виробником фарб на основі синтетичного каучуку є компанія Sniezka. В її асортименті представлено декілька різновидів фарб: Sniezka Mattlatex Beauty, котра випускається в базовому білому кольорі. Ця фарба стійка до частого миття, антистатична, екологічно безпечна. Фарбу вирізняє гарна укривність, тому наносити її легко, вона не лишає смуг при нанесенні. Śnieżka Eko Plus — стійка до миття матова латексна фарба для стін та стель. Фарбі властиві відмінна покривна здатність та підвищена стійкість до мокрого стирання. Латексна фарба Sniezka Barwy Natury представлена широкою палітрою натуральних відтінків, тому не потребує колерування.