Як для художника важливим етапом є вибір якісної фарби та інструмента для живопису, або для музиканта — вибір струн чи мікрофону, так і маляр має уважно обирати малярські інструменти, а саме валик для фарби. Насамперед треба визначитись з видом робіт. Під час зовнішніх чи внутрішніх будівельних процесів використовують лакофарбові матеріали, що потребують нанесення валиком.

Різновиди валиків

Валики для фарбування типу мультиколор, елітаколор, преміум, сінтекс відрізняються між собою довжиною ворсу, але дуже схожі за призначенням. Переважно використовують для фарбування фасадів або не ретельно підготовлених поверхонь (під’їзди, складські приміщення, балкони), бо задана букліровка маскує огріхи шпатлювання.

Для чорнового старту (нанесення акрилового грунту чи грунт-фарби) застосовують валики для фарбування стін мультиколор та сінтекс. Завдяки довжині ворсу (20 мм на валиках 18-25 см, 11мм на валиках 5-15 см) та натуральним волокнам вони гарно набирають матеріал та переносять його на поверхню. Таким чином за один підхід якісно покривається поверхня за допомогою згаданих валиків.

Також валик малярний з довжиною ворсу до 20 мм використовують для фарбування рельєфних видів покриття. Це декоративні штукатурки типу Гротто та Бріз. Скручена нитка досягає та зафарбовує заглиблення в структурній поверхні.

Поролонові валики популярні незважаючи на їх спірні властивості. Зазвичай обирають для фарбування дерева та металу, бо вони майже не залишають шагрені, проте ковзають та прокручуються по поверхні. Поролоновий валик для покраски стін не використовують. Більш знадобляться для фарбування емалями металевих брам та воріт.

Велюрові валики ідеальний варіант для фінішної покраски всередині приміщень. Характеризуються коротким ворсом (4 мм), що сприяє економному розходу фарби та залишається майже непомітна текстура.

Сфери застосування

Всі види валиків представлені у розмірах від 5 см до 25 см, бо використовуються для різноманітних місць та етапів фарбування.

Найменшими працюють у кутах та важкодоступних місцях (за системами опалення та кондиціювання, за різними комунікаціями), або де необхідна делікатна та витончена лінія — в такому випадку використовують малярну стрічку для розмітки поверхні. Починаючи від 18 см і вище фарбують загальну площу стін та стель у приміщеннях, огорож чи фасадів будинків.

Зручно застосовувати хутряний валик для фарбування підлоги в поєднанні з подовжувачем. Це прискорює процес та не завдає фізичних незручностей маляру.

В інтернеті безліч порад як фарбувати стіни валиком, проте обмежена інформація про види валиків. Скористайтеся порадами спеціалістів і перетворіть малярні роботи на спокійний та приємний процес з мріями про очікуваний кінцевий результат.