Щоби результат монтажних робіт вас потішив, а матеріали трималися міцно. потрібно використовувати тільки якісні будівельні матеріали, зокрема монтажний клей. Різновидів цього клею багато – він поділяється за основним компонентом, а також призначенням. Розглянемо найвідоміші різновиди монтажного клею.

Як обрати склад клею?

Найвідомішими вважаються монтажні клей акрилові та поліуретанові.

Перша категорія вважається екологічно безпечним продуктом, тому може застосовуватися для зовнішніх та внутрішніх монтажних робіт. Поліуретанові монтажні клеї переважно застосовуються для зовнішнього монтажу конструкцій.

Акриловий клей дозволяє виконувати прості роботи всередині приміщень. Важливо пам'ятати, що шар клею може руйнуватися під впливом агресивних факторів навколишнього середовища.

Акриловий клей добре підходить для м'яких поверхонь, які витримують середні навантаження. Проте акрилові клейові суміші не рекомендується застосовувати у приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

Поліуретановий клей витримує підвищену вологість, перепад температур, тому може використовуватися й для зовнішніх робіт. Такий монтажний клей чудово підходить для склеювання скла, полістиролу, гуми, картону, кераміки.

Серед основних переваг поліуретанового монтажного клею слід відзначити:

  • міцна фіксація;
  • стійкість до вологи;
  • висока герметичність з'єднання;
  • стійкість до температурних перепадів;
  • стійкість до хімікатів, масла, бензину.

Поліуретановий клей може бути однокомпонентним та двокомпонентним. Однокомпонентний — це синтетична суміш, створена на основі ізоціанатів. Такі суміші вже готові до використання, а їхнє затвердіння починається при контакті з повітрям.

Двокомпонентний клей створений на основі багатоатомних спиртів і полімерів – вони надають речовині в'язкості, міцності та еластичності. Другий компонент – діізоціанат, необхідний для розведення клею. Двокомпонентний клей відрізняється високою надійністю з'єднань, має широку сферу застосування.

Типи монтажних клеїв за областю застосування

Одним із найпопулярніших клейових складів є монтажний клей для плитки, зокрема ANSERGLOB BCX 30. На цей клей можна монтувати гіпсові, цементно-піщані і цементно-вапняні поверхні, бетонну плитку та штучний камінь.

Клей відрізняється високим рівнем адгезії, стійкістю до морозу, екологічною безпекою, стійкістю до агресивних чинників навколишнього середовища.

Жорсткі вимоги висуваються до монтажного клею для теплоізоляції. Для цієї мети варто обрати професійний клей Mounter, призначений для фіксації плит пінополістиролу, мінеральної вати та інших матеріалів для утеплення фасадів. Такий клей відрізняється чудовою адгезією до більшості будівельних матеріалів.

Серед ключових відмінностей клею:

  • гарні показники еластичності та міцності;
  • можливість застосування при температурі від -10 ° C до + 35 ° C;
  • чудові показники звуко- та теплоізоляції;
  • швидка та надійна фіксація;
  • висока міцність склеювання.

Для паркету розроблений суперміцний клей Mounter SuperPower, призначений для фіксації важких підлогових та настінних конструкцій. Клей може застосовуватися всередині та зовні приміщення. Завдяки використанню спеціальної формули клей відрізняється збільшеною адгезією до більшості будівельних матеріалів.

Основні відмінності:

  • клей не містить розчинників, має безпечний склад;
  • стійкість до вологи;
  • надміцна адгезія;
  • можливість фарбувати різними видами фарб;
  • термостійкість до +80 градусів.

Монтаж гіпсокартонних плит може бути досить складним, тому потрібно правильно обирати клей. Для цих робіт підійде клей Sniezka ACRYL-PUTZ, котрий містить у складі целюлозні волокна. Клей відрізняється чудовою адгезією з основою, надзвичайно високою стійкістю, високими показниками еластичності.

Обрати оптимальний монтажний клей, для різних типів матеріалів, вам допоможуть консультанти магазину «Околоремонта».