Щоби фасадні стіни завжди зберігали привабливий зовнішній вигляд, не руйнувалися під впливом агресивних чинників довкілля, важливо періодично оновлювати фарбу. Як часто проводити реставрацію, залежить від кількох факторів: обраної фарби, матеріалу стін. Орієнтуватися слід на зовнішній вигляд фасада: якщо на поверхні фарби зявилися тріщини, сколи, це точно свідчить про те, що покриття слід оновити.

Фарба для фасаду — як зробити ваш дім виразним та захищеним?

Тонкощі фарбування дерев'яного фасаду

Щоби отримати ідеальний результат, деревяні фасади найкраще фарбувати в три етапи:

  • Перший етап (застосовується для нових фасадів) — грунтовка, котрою покриваються сучки. Річ у тім, що на місцях сучків до поверхні фасади виділяється смола, котра лишає плями на фарбі. Саме тому потрібно створити надійний бар'єр, щоби не дати зіпсувати покриття.
  • Другий етап — ґрунт глибокого проникання. Саме вона гарантує надійний захист дерева від грибків, водоростей та бактерій. Окрім цього, ґрунт покращує адгезію фарби.
  • Третій етап — безпосередньо нанесення фарби, котра надійно захищає дерево від негативного впливу дощу, снігу, вітру.

Для фарбування деревяних фасадів начайстіше обирають водорозчинні, рідше — масляні фарби. Ключовою перевагою водорозчинних фарб є екологічна безпека, відсутність різкого, непрєимного запаху. Високий рівень еластичності водорозчинних фарб робить їх зносостійкими, що особливо актуально при фарбуванні дерев'яних фасадів.

Водорозчинні фарби можна обирати з широкого асортименту: акрилові (латексні), силіконові, гумові.

Ретельно потрібно обирати фарбу для фасадів із колоди чи бруса. Вони фарбуються зовсім не так, як дошки, адже в їх середині відбувається рух вологи. Якщо на колоди чи брус нанести фарбу, що створює вологонепроникну плівку, матеріал потріскається. Для фарбування колоди та бруса використовуються фарби, що утворюють паропроникну плівку, попередньо обов'язково наносити ґрунт із властивостями антисептика.

Як обрати фарби для мінеральних фасадів?

Найчастіше для нанесення на фасади з мінеральних поверхонь обирають силіконові та акрилові фарби. Силіконові фарби універсальні, їх можна наносити на більшість мінеральних поверхонь, вони наносяться легко, висихають швидко та без плям. Важливо, що силіконові фарби можна наносити на старі дисперсійні покриття, звісно ж, після попередньої обробки ґрунтом. Такі фарби містять силіконові смоли, котрі гарантують гідрофобні властивості.

Яскравим прикладом силіконової фасадної фарби є FOVEO TECH FN 30, створена на основі синтетичних смол. Унікальна формула складу фарби гарантує виняткову міцність, механічну стійкість, а також — паропроникність. Також у цій формулі містяться гідрофобні засоби, котрі надійно захищають фасади від пошкодження вологою.

Також у силіконовій фасадній фарбі містяться крихітні скляні кульки, котрі в поєднанні з синтетичними смолами, створюють неоструктуру. Завдяки цій відмінності фарба має такі властивості:

  • виключна міцність;
  • відбиває світло, знижуючи негативні наслідки нагрівання фасаду;
  • стійкість до механічних пошкоджень;
  • скорочення площі контакту фасаду з водою, за рахунок крапельного ефекту;
  • властивості самоочищення.

Захист кам'яних стін

Щоби захистити кам'яні фасади, слід обирати гідрофобні фарби, котрі проникають в стіну на глибину до 30 мм. Такі фарби вистилають всередині пори мінеральної основи, проте не перекривають їх повністю, дозволяючи випаровуватися волозі.

Фарба для фасаду

Оптимальним вибором для кам'яних фасадів будуть акрилові фарби, зокрема Śnieżka Extra Fasad, в котрій застосована інноваційна технологія complete weather protection. Збалансований склад та застосування сучасних технологій гарантує термін придатності покриття до 10 років.

Фарба випускається в базовому білому кольорі, проте її можна тонувати за системою Śnieżka Color System.

Фарба надійно захищає стіни від вологи, проте забезпечує безперешкодний вихід пари, що дуже актуально для кам'яних фасадів.

Широкий асортимент фасадних фарб, для різних типів поверхонь, чекає на вас у магазині «Околоремонта».