Під час вибору лакофарбових матеріалів одним з основних критеріїв є те, для яких умов призначений конкретний засіб — для зовнішніх робіт або для інтер'єрних. Але чи можна використовувати фасадну фарбу всередині приміщень? Давайте розбиратися разом.

У чому полягає відмінність фасадної фарби від інтер'єрної?

У каталозі фарб можна помітити, що і фасадні, і інтер'єрні часто виробляються на одній і тій самій основі. Наприклад, це можуть бути акрилові ЛФМ. У них після випаровування води акрилові смоли утворюють щільний шар, стійкий до впливу вологи та інших агресивних чинників. У такій фарбі немає токсичних компонентів. Підходять вони для будь-яких покриттів, включно з деревом, цеглою, бетоном і штукатуркою. Однак є й те, чим фасадні фарби відрізняються від інтер'єрних. Це добавки, які призначені для підвищення адгезії матеріалу і його стійкості до різних агресивних чинників зовнішнього середовища. Тобто, така фарба буде набагато інтенсивнішою за своїм впливом та іншими характеристиками. Але в цьому разі йдеться про акрилову фарбу. Її добавки практично повністю безпечні для здоров'я людей, які перебувають у приміщенні під час нанесення цього матеріалу. А ось в інших випадках така інтенсивність і насиченість ЛФМ може бути дійсно вирішальною в плані екологічності та безпеки. До того ж порівняно з інтер'єрними, на фасадні фарби ціна буде відчутно вищою.

Яку фасадну фарбу можна використовувати в приміщенні?

Якщо вам сподобалася саме фасадна фарба, або вона просто залишилася у вас у залишку, то її часто можна застосовувати для робіт усередині приміщень. Але це лише в тому разі, якщо матеріал відповідає таким вимогам:

  1. Відсутність токсичних речовин. Акрилова фарба буде повністю безпечною в будь-якому разі. Однак деякі ЛФМ промислового призначення, виготовлені на базі полімерів із включенням до їхнього складу оксидів металів, підходять тільки для об'єктів технічного типу. Тому перед застосуванням потрібно ознайомитися зі складом фарби та рекомендаціями виробника щодо її експлуатації.
  2. Відповідність типу поверхні. Купити фасадні фарби для внутрішніх робіт можна тільки в тому разі, якщо вони підходять під вид основи, яку потрібно фарбувати. Найчастіше в приміщеннях поверхні дерев'яні, мінеральні, оштукатурені, цегляні, бетоновані або металеві. Їх можна покривати більшістю сучасних силіконових та акрилових фарб.
  3. Придатність до конкретного мікроклімату. Можливо, у приміщенні буде занадто велика вологість, пов'язана з прямим контактом із водою. Наприклад, це можуть бути басейни, ванна кімната, лазня або сауна. А деякі види фасадних фарб рекомендується використовувати під накриттям. Тому доречно буде перед застосуванням ознайомитися з рівнем стійкості ЛФМ до впливу агресивних чинників зовнішнього середовища.

Чи бувають універсальні фарби для фасадів та інтер'єрів?

Якщо ви все-таки вирішили замовити інтер'єрну фарбу замість фасадної, в каталозі нашого магазину ви можете вибрати універсальний варіант. Це ЛФМ, які підходять для застосування як зовні, так і всередині приміщень. Переважно це фарби на акриловій основі, що мають нейтральний склад. Вони розводяться водою і мають відмінні експлуатаційні характеристики. У їхньому складі практично повністю відсутні полімери та інші токсичні речовини. Є також і інші види ЛФМ, які підходять для застосування в найрізноманітніших умовах. Це можуть бути латексні, емалеві, керамічні, гумові, ґрунтувальні, масляні, а також багато інших видів фарб.

Щоб розібратися, чи можна використовувати фасадну фарбу всередині приміщень, у каталозі нашого магазину ви можете ознайомитися з характеристиками потрібного вам матеріалу. Допоможуть вам у цьому наші професійні консультанти. Але в будь-якому разі потрібно спочатку зважити всі за і проти такої заміни.