Обирати фарбу для ванної кімнати слід уважно, звертаючи увагу не стільки на колір, скільки на технічні характеристики. Важливо, щоби фарба для ванної кімнати була водостійкою, адже саме в цьому приміщенні часто утворюється надлишок вологи. Також бажані характеристики такої фарби — стійкість до стирання та частого миття. Найточніше цим вимогам відповідають фарби керамічна та латексна, про них і піде мова в цій статті.

Інноваційна керамічна фарба — супер стійкість

Назва такої фарби пояснюється тим, що у складі є крихітні керамічні компоненти, котрій надають їй напрочуд високої стійкості до стирання. Також до складу керамічної фарби входять смоли та пігменти, котрі надають їй в'язкості та кольору.

Найвідомішою фарбою з цієї групи є MAGNAT CERAMIC, представлена в широкій кольоровій палітрі. Унікальна формула CERAMIC SYSTEM надає фарби надзвичайні параметри стійкості до стирання, багаторазового миття. Таке покриття не здатне всотувати забруднення, стійкі плями, жири.

Серед інших важливих відмінностей керамічної фарби:

  • гарні укривні властивості, ощадливі витрати;
  • не бризкається під час фарбування;
  • стійка до миття з хімічними засобами;
  • відштовхує плями.

Стіни, пофарбовані керамічною фарбою, тривалий час залишатимуться яскравими та привабливими.

Еластична та стійка до стирань латексна фарба

Має попит фарба на основі синтетичного латексу — Sniezka Mattlatex Beauty, котра відрізняється підвищеною стійкістю до вологи та частого миття. Всі ми знаємо, як сильно брудняться стіни в ванній кімнаті, проте якщо ви пофарбуєте їх латексною фарбою, то зможете відмити їх швидко та легко.

Фарба відрізняється системою Antireflex, котра маскує дрібні нерівності на стінах, тому поверхню не обов'язково готувати до ідеально рівного стану. Поставляється фарба у базовому білому кольорі, проте можливе ручне забарвлення за допомогою спеціальних паст.

Серед інших відмінностей латексної фарби слід відзначити:

  • екологічна безпека;
  • чудова укривна здатність;
  • антистатичність — не притягує пил;
  • паропроникність — стіни вільно випускають назовні конденсат, тому не пліснявіють;
  • легко наноситься, не лишає смуг на поверхні при нанесенні.

Завдяки формулі Compact Comfort System латексна фарба наноситься легко та швидко, не розбризкується, при цьому має гарну укривну здатність. Фарбу можна тонувати за системою Śnieżka Colour System. Палітра кольорів вміщує 518 відтінків. За допомогою фарби Śnieżka Mattlatex ви можете створити естетичне покриття, вишуканий інтер'єр ванної кімнати.

Як правильно підготувати стіни у ванній кімнаті?

Щоби фарба лягла ідеально рівно, важливо правильно підготувати основу. Якщо на стінах є старе покриття, від нього слід позбутися — збити плитку, пошліфувати шар фарби. Далі будемо працювати зі штукатуркою для роботи з великими вибоїнами. Також знадобиться стартова шпаклівка для середніх вибоїн і фінішна — для дрібних перепадів поверхні. Між кожним шаром необхідно ґрунтувати стіни.

Якщо стіни рівні й не мають різких перепадів, можна обійтися лише фінішною шпаклівкою. Особливо це актуально, якщо ви плануєте фарбувати стіни керамічною фарбою, адже вона маскує нерівності.

Всі матеріали для роботи у ванній повинні бути вологостійкими, сумісними з іншими. Після ґрунтування стіна має висихати приблизно 5 годин.

Стіни, пофарбовані акриловою чи латексною фарбою, якщо на покритті немає сколів, тріщин, достатньо протерти вологою ганчіркою. Олійну фарбу потрібно ретельно пошкурити — це покращить адгезію фарби до стін.

Якщо фарба наноситься валиком, його потрібно провести в кюветі декілька разів, торкаючись ребристої частини місткості. Розбавляти фарбу не потрібно, адже вона випускається необхідної в'язкості. В деяких випадках можливе розведення не більше ніж на 10% від початкової маси. Акрилові фарби розбавляються звичайною водою.

Після нанесення першого шару потрібно почекати дві години, далі нанести другий шар. Через 5-7 годин покриття сухе і готове до використання.