Що таке грунтовка? Це лакофарбовий вид покриття, який наносять безпосередньо на матеріал, що вимагає захисту і збереження. Вважається базовим і важливим шаром у всіх малярських роботах. 

Які бувають види грунтовок 

Грунтовки розрізняють за складом і призначенням. Виділяють антикорозійні, зміцнюючи і антисептичні. 

Антикорозійні грунтовки застосовують для захисту металу від руйнувань, викликані атмосферними опадами або інтенсивною експлуатацією. Склад з ефектом перетворення іржі наноситься перед органорозчинними емалями. Виробляється в стандартних кольорах: чорний, білий, червоно-коричневий, сірий. Підбирають необхідний під майбутній колір емалі. Загальновідоме маркування — ГФ-021 (гліфталевий грунт). До робочої в'язкості доводять уайт-спіритом або сольвентом. 

При нанесенні такої грунтовки на мінеральну поверхню (оштукатурені стіни, цоколь), відбувається зв'язування і зміцнення сухих частинок бетону або цегли. 

Дерев'яні паркани і лавки також можна захистити від вологи і розсихання обробивши грунтом ГФ перед фінішним фарбуванням. 

Зміцнюючи грунтовки — це водний розчин сополімерної акрилової дисперсії з функціональними добавками. Рідина молочно-білого кольору випускається в концентрованому або готовому до застосування вигляді. Пропорції концентрації вказані на упаковці, стандартні 1: 4, 1: 6, 1: 9 — означають, що на одну частину грунтовки знадобиться 4, 6 або 9 таких же частин води. Після висихання на поверхні залишається прозора, паропроникна плівка, яка не жовтіє і не розчиняється водою. Плівка вирівнює водопоглинальну здатність поверхні що фарбується і перешкоджає появі плям на фарбі. 

Акриловими грунтовками зміцнюють гіпсові, цементні, вапняні, бетонні, цегляні, дерев'яні, гіпсокартонні поверхні перед обробкою шпаклівками, фарбуванням воднодисперсійними фарбами, наклеюванням плитки або шпалер. 

Грунтовки з антисептичною дією обробляють дерев'яні і мінеральні поверхні як для профілактики, так і для знищення цвілі, грибів, водоростей, бактерій. Водний розчин біоактивних солей не змінює колір і не виділяє шкідливих речовин, не впливає на твердість і структуру поверхонь. Можна застосовувати зовні і всередині приміщень. 

Існують вузькоспрямовані грунтовки для особливих завдань. Наприклад, восковий або акриловий порозаповнювач для паркету та дерев'яних виробів. Застосовують для обробки поверхні з подальшим шліфуванням для видалення ворсу перед лакуванням. 

Грунтовками з вогнезахисною функцією обробляють дерев'яні конструкції житлового, виробничого і сільськогосподарського призначення. До складу входять вогнестримуючи солі, які при контакті з вогнем створюють теплоізоляційний шар, перекриваючи доступ кисню до деревини. 

Кварц-грунт наносять на гладкі основи (бетон, плитка) для збільшення адгезійних властивостей. Випускають в білому кольорі з можливістю тонування універсальними пігментами. Для зовнішніх і внутрішніх робіт. Коли не потрібно ідеальне вирівнювання поверхонь використовують як самостійний декоративний шар, так як має структурний візерунок.

Для чого використовують ґрунтовку 

Підготовка поверхонь з використанням грунтів продовжує життя самого виробу і верхнього декоративного шару. Основні функції: 

  • Покращення зчеплення (адгезії) основи з фінішним покриттям у вигляді фарб, штукатурок, лаків. 
  • Зміцнення матеріалу-основи — усунення пористого, відшаровуючого ефекту. 
  • Зменшення витрати фінішних покриттів. Так як грунт закриває пори матеріалів, фарбі нікуди вбиратися. 

Як правильно вибрати грунтовку 

Вивчивши види грунтовок і з'ясувавши мету, що переслідується (знезараження, зміцнення, усунення іржі) розглядають представленні торгові марки. Кожен виробник лакофарбової продукції має в своєму асортименті грунтовки. Їх призначення та застосування однаково, але відмінності в якості сировини, рецептурі та обладнанні. 

Де купити грунтовку 

Інтернет-магазин Околоремонта пропонує грунтовки в усіх напрямках будівельної сфери. Легко підібрати потрібний товар, скориставшись фільтром на сайті. Тара для побутових і промислових обсягів, найменування спеціального призначення, готівкова та безготівкова форма оплати доступні по Україні для покупців. 

Як би не хотілося прискорити процес фарбування, на ґрунтувальному шарі не економлять!