В будь-який час року можна затіяти ремонт в квартирі, офісі або кафе завдяки фарбам без запаху. Але навіть якщо роботи проходять на вулиці або при відкритих вікнах зовсім не хочеться вдихати хімічні пари. Різноманіття таких товарів перевищує за кількістю і здібностям фарби на розчинниках.

За призначенням виділяють найменування: 

  • Для стін і стель. 
  • Для меблів
  • Для підлоги, тротуарів і садових доріжок; 
  • Для радіаторів, труб водопостачання, котлів. 
  • Для вікон і дверей. 
  • Для шиферних та оцинкованих дахів; 
  • Для металевих, бетонних і дерев'яних парканів. 

Основа фарб без запаху – водна сополімер- акрилова дисперсія, мінеральні наповнювачі, функціональні добавки, світлостійкі пігменти входять в кольорові емалі, а діоксид титану – в білі. 

Немає винятків серед матеріалів поверхонь, які планують фарбувати. Фарбами без запаху можна забарвити: 

  • мінеральні поверхні (цегла, бетон, шпаклівка); 
  • метал (загрунтований); 
  • дерево і деревопохідні (ДСП, ДВП, OSB). 

 

Як обрати фарбу без запаху 

  1. Для стін і стель вибирають водоемульсійні акрилові фарби. У свою чергу вони можуть бути посилені латексом, силіконом для кращої стійкості під час експлуатації. Силіконові забезпечені вологовідштовхувальною функцією, рекомендовано для ванних і душових кімнат, кухонь, відкосів. 
  2. Для фарбування радіаторів випускається емаль без запаху зі спеціальним жаростійким компонентом, який не дає білому покриттю жовтіти при роботі опалювальних систем або гарячого водопроводу. 
  3. Для підлоги емалі без запаху посилені поліуретановою дисперсією, а це один з міцних матеріалів. Його додають в автомобільні герметики, паркетні лаки, клей. 
  4. Гумові фарби, крім відсутності запаху, цінуються за стійкі насичені кольори і за еластичність плівки після висихання. Перепади температур не відображаються на гладкому однорідному покритті. 
  5. Меблі, декоративні елементи інтер'єру, двері фарбують універсальними акриловими емалями для загального захисту матеріалів, а також для створення індивідуального та гармонійного поєднання кольорів у приміщенні. У продажу емалі Sniezka доступні в ніжних відтінках або в оригінальних яскравих та в білій базі для колорування пігментними пастами на випадок відсутності бажаного кольору серед готових. 

Скільки коштує фарба без запаху

Як правило водорозчинні матеріали коштують дорожче органічних, але покупець отримує бонус у вигляді швидкого висихання і відсутності головного болю від розчинників. Якщо порівняти вартість білої алкидной емалі з акриловою одного виробника, то акрилова без запаху приблизно на 30% коштує дорожче. При порівнянні кольорових найменувань різниця збільшується до 70%, так як процес виготовлення ускладнюється, а використана сировина дорожча. 

Особливості використання фарби без запаху 

Фарба без запаху цікавий і суперзручний продукт. Малярські роботи несуть за собою не дуже прості процеси, є можливість забризкати сусідні ділянки навіть при самій уважній роботі. Для сміливого нанесення існують підручні матеріали: малярні стрічки для плінтусів або скла, укривочна плівка для меблів, картон для закриття підлоги.Малярський інструмент знадобитися в різноманітті розмірів і модифікацій: для важкодоступних місць або дрібних деталей. 

В основному у фарб без запаху короткий термін висихання. Буквально через 2 години можна наносити наступний шар. А через 12 годин настає кінцеве затвердіння покриття, тобто можна повноцінно користуватися виробом. Інструкція на кожному конкретному продукті точно вказує часові рамки. 

Очищені поверхні від пилу і видимих забруднень покривають фарбою в 1-2 шари, а для підлогових покриттів потрібно 2-3. В якості інструменту вибирають вузькі пензлики і маленькі валики для тонкої і акуратної роботи. Основний розмір малярського інструменту підбирають, спираючись на розмір самого виробу або площини: суцільні стіни і стелі фарбують валиком 18 – 25 см; якщо є переходи, виступи чи кути користуються валиком 7 – 10 см і щітками 1 – 2 см. Самого рівномірного шару, без стиків і переходів, можна домогтися використовуючи метод розпилення. Пневмо- або електричний краскопульт справляється з такими завданнями в домашньому і побутовому фарбуванні. 

Питання екології згадується щодня в усіх сферах виробництва. Заводи-виробники лакофарбових матеріалів слідують тенденціям безпеки продукції і орієнтуються на запити споживачів. Бажання не нашкодити людям і природі закладено в складних формулах фарб, в сертифікатах та у висновках санітарно-епідеміологічній експертизі.