Не тільки фахівцям у малярській справі потрібно знати відмінності та особливості лакофарбових матеріалів, а й кожен покупець, набуваючи фарб для побутових потреб, повинен мати уявлення про базові матеріали. Наприклад, коли на зміну шпалерам прийшли водоемульсійні фарби, ремонт своїми руками поширився блискавично. Також мотивуючі відео про реставрацію меблів направили творчих особистостей у будівельні магазини.

Як не крути, але в таких випадках слід розбиратися в асортименті фарб, щоб вибрати саме те, що потрібно для роботи, адже правильно підібрані матеріали забезпечують довговічне покриття.

Розглянемо масляні фарби.

Цей вид лакофарбових матеріалів утворює міцний, водостійкий шар, що легко миється, який захищає дерев'яні поверхні від гниття, а мінеральні – від механічних впливів і вологи. Виготовляються на різних видах оліфи: натуральної та комбінованої (або «Оксоль»). Найпопулярніше маркування – МА-15, де "1" вказує на атмосферостійкість, а "5" говорить, що фарба на основі комбінованої оліфи. Натуральний оліфі присвоєно індекс «1», але зустрічається все рідше через дефіцит лляної або конопляної олії. Допускається розведення олійних фарб скипидаром, уайт-спіритом, сольвентом або розчинником для лаків та фарб (РДФ) у кількості не більше 5% від маси фарби.

Як вибрати масляну фарбу?

Загальні характеристики:

  • Стандартна заводська упаковка – 1 кг, 2,5 кг та 60 кг.
  • Вибір кольорів.
  • Тривалість висихання – 24 години.
  • Середня витрата при одношаровому покритті – 150 г/м².
  • Наноситься пензлем, валиком або фарбопультом.
  • Універсальна для багатьох типів поверхні – дерево, бетон, метал.
  • Для внутрішніх та зовнішніх робіт.

Як обрати масляну фарбу для малярних робіт

Прийнято вважати масляні фарби універсальним покриттям для всіх типів поверхонь. Але максимально підходить для дерева. Масляний склад найкраще впливає на дерев'яні вироби зовні та всередині приміщення. Садові лавки, паркани та огородження, вулики та будь-які конструкції з деревини захищають масляними фарбами від можливого проникнення вологи всередину матеріалу виробу. Постійна вогкість та вплив УФ-променів на необроблену лакофарбовими складами поверхню діє руйнівно, термін служби предмета скорочується.

Серед заводів, що діють, мало хто виробляє масляні фарби. В інтернет-магазині Околоремонта представлена фарба МА-15 від Dnipro-Contact. Багаторічний досвід забезпечує покупців усіх областей України вітчизняним стандартом.

Кольоровий каталог включає 19 відтінків. Крім цього, виділяють окремою позицією Сурік залізний червоно-коричневий із захистом від корозії. Відмінний засіб для захисту металевих труб, гаражних воріт, залізних огорож та інше.

Ще в асортимент входить олійна фарба для дахів з підвищеною стійкістю до вигоряння. Виготовляють в зеленому і вишневому кольорах для захисту шиферних і залізних дахів.

Скільки коштує масляна фарба

В порівнянні зі складом інших лакофарбових матеріалів (акрилові, нітроцелюлозні, пентафталеві) масляні виділяються низькою ціною. Перша причина: переваги споживачів перейшли на користь фарб без вмісту розчинників (без запаху), а це знизило попит на масляну фарбу.

Друга: МА-15 має більш матовий декоративний шар, ніж у ПФ-115, який через вміст лаку надає виробу гарне глянсове покриття.

Тобто, технології, рецептура та компоненти у фарбі МА-15 відрізняються від виробництва інших лакофарбових матеріалів, а це впливає на собівартість продукції.

Використання масляної фарби

Після ретельного вимішування і доведення фарби до робочої в'язкості, склад наносять на суху поверхню, очищену від пилу, старої фарби, що відшарувалася, жирових забруднень і слідів іржі. При нанесенні первинного декоративно-захисного шару виріб грунтують і наносять 2 шари фарби, при повторному фарбуванні іноді достатньо одного шару свіжого матеріалу, але залежить від стану попереднього.

Малярні роботи проводять при температурі навколишнього середовища вище +10ºС і відносної вологості повітря менше 80%.

Вибирайте фарби та лаки виробників, які надають сертифікати відповідності, паспорт якості та висновок СЕС. Стандарти на папері – якість на виробі!