Власник будинку або відповідальний за зовнішній вигляд адміністративних будівель і освітніх установ замислюється як правильно вибрати фасадну фарбу. Житлові будівлі, промислові або сільськогосподарські потребують декоративно-захисне покриття, яке отримують за допомогою штукатурок або фарб. Найпоширеніший вид захисту — фасадна фарба.

Будь-яка мінеральна основа (бетон, цегла, штукатурка) фарбується фасадними фарбами, стійкими до опадів і механічних впливів. Випускаються водоемульсійні фасадні фарби в білому кольорі під колеровку або ж з готовою палітрою кольорів від виробника. Після висихання фарба створює матовий, паропроникний і довговічний шар.

Види фасадної фарби

  1. Акрилові, базуються на гібридному з'єднанні акрилових смол. Пігменти і наповнювачі, що входять до складу, гарантують відмінний покривний шар, який забезпечує «дихання» стін.
  2. Силіконові, поєднують синтетичні смоли, які відповідають за міцність і стійкість покриття, з силіконовими смолами, які забезпечують паропроникність покриття. Гідрофобні засоби не дають волозі проникати в структуру основу, а відомо, що при замерзанні волога стає більше в обсязі і, таким чином, руйнує мінеральні матеріали через брак місця.

Скільки коштує фасадна фарба

Умовно матеріали ділять на: економ сегмент, стандарт, преміум і професійну лінійку.

Навіть з невеликим бюджетом можливо організувати оформлення фасадів, так як виробники розуміють, що є проєкти тимчасового ремонту (наприклад, створення тимчасового покриття на зимовий період до капітального фарбування навесні), або фарбування громадських місць, де потрібен свіжий чистий шар, але коштів не виділяють. Ця категорія відрізняється спрощеним складом, захисні і декоративні функції виконує, але не десятиріччями.

Професійні матеріали коштують дорожче через підвищенні вимоги до якості і складу, обов’язково вказується гарантійний термін.

Загальні поради щодо підбору фарби

  • Вирішіть на який період планується фарбування фасаду і купуйте матеріали з відповідною категорією. Для довгострокового ефекту рекомендуються фарби преміум класу, для сезонного — економ класу. Для архітектурних пам'яток, об'єктів державного призначення, житлових комплексів під здачу однозначно застосовують професійні системи фарбування.
  • Оцініть умови навколишнього середовища. Для тіньових і сирих сторін вибирають фарбу з біозахистом. Для сонячних сторін використовують світлостійкі пігменти з натуральним складом (коричневий, червоно-коричневий, сірий, беж, оливковий).
  • Вивчіть ступінь захисту і застосовані формули. Виробники не прописують повний склад, та й покупець не зрозуміє складні назви елементів, але відповідальні компанії, розшифровують основні формули. Наприклад, Sniezka Extra Fasad використовує лабораторно розроблену формулу Complete Weather Protection, що означає тотальний захист від всесезонних атмосферних чинників. Або, професійна серія фасадних фарб Faveo Tech славиться формулою Bio Care Technology, завдяки якій не розвивається цвіль, грибок або мох на пофарбованій поверхні. У цій фарбі ще є важливий компонент — FlexiFormula, який створює унікальне покриття — Неоструктуру. Це з'єднання скляних мікрогранул, які мінімізують площу контакту води з фасадом, створюючи крапельний ефект.
  • Ознайомтеся з відгуками про конкретний товар. У кожного споживача особистий досвід і стан стін, тому у якісній фарби є і позитивні і негативні коментарі.
  • Слід звертати увагу на супровідну документацію продукту, яка повинна бути у вільному доступі для покупців. Сумлінні виробники розміщують на сайті або у офіційного представника сертифікати якості, результати СЕС, паспорт безпеки.

Де купити фасадну фарбу

Кожна точка реалізації будівельних матеріалів пропонує фасадні фарби того чи іншого виробництва. Інтернет-магазин Околоремонта розміщує на сторінках сайту фасадні фарби від відомих виробників: Sniezka, Faveo Tech, ProCristal, Contact. У покупців є вибір по виробнику, за вартістю і за характеристиками товару.

Вулиці кожного міста прикрасять фасади будівель, пофарбовані фарбами від Околоремонта!