Провести якісні ремонтні роботи складно, без використання спеціальних герметичних складів. Щоб забезпечити високі показники тепло- і звукоізоляції, використовуються монтажна піна і герметик. Ці два склади часто плутають, хоча у них різні сфери застосування. Герметик необхідний, коли потрібно добитися точної герметизації. В інших випадках завжди на допомогу прийде монтажна піна.

Монтажна піна — види, особливості вибору та застосування

Основні види монтажної піни

Щоб правильно підібрати цей герметизуючий склад, необхідно уважно вивчити основні різновиди. Існує дві великі категорії — побутова та професійна монтажна піна. Різниця між ними полягає в обсязі піни на виході. Одного балона професійної піни вистачить, наприклад, на монтаж трьох вікон, тоді як побутової піни вистачає тільки на одне вікно. З професійною монтажною піною можна працювати тільки з застосуванням пістолета, який накручується на балон.

Вивчаємо ключові характеристики піни

За властивостями монтажна піна може бути:

При виборі піни важливо враховувати температурний діапазон і рівень вологості. Від останнього параметра безпосередньо процес полімеризації. Відсоток вологості в повітрі змінюється з плином року, залежить від температури навколишнього середовища. У зимовий час у повітрі мало вологи, в літню спеку повітря навпаки наповнений вологою. Тому виробники обов'язково маркують піну, щоб покупець знав, для яких кліматичних умов вона підходить.

При малій кількості вологи піна буде застигати повільно, що призведе до порушення структури застиглого матеріалу. Для розв'язання цієї проблеми, виробники додають в піну компоненти, що прискорюють застигання. Піну для літнього сезону можна використовувати в температурному режимі від +4 до +36 градусів. Зимова монтажна піна твердне при -12 градусах, деякі виробники випускають піну, яка може застигнути при -16 градусах. Щоб отримати ефективне і швидке застигання в зимовий період, перед використанням балон потрібно помістити в місткість з теплою водою, вже після цього струсити і використовувати.

Що таке клей-піна?

Цей різновид винесена в окрему категорію, оскільки вона використовується не для герметизації, а для приклеювання теплоізоляційних плит, простіше кажучи, пінопласту. Також на клей-піну можна монтувати гіпсокартон, гіпсоволокно, газобетон.

Основні переваги клей-піни:

  • зручне нанесення;
  • економна витрата — одного балона вистачає на 10-12 м2 поверхні;
  • швидке схоплювання, тому важливо працювати акуратно, але швидко, оскільки через пів години можна видалити надлишки піни;
  • високий ступінь адгезії до більшості покриттів;
  • безпека — матеріал не виділяє токсичних випарів, тому для роботи з нього не будуть потрібні спеціальні засоби захисту.

Наноситься клей-піна досить просто: за допомогою пістолета рівномірно розподіляється по листу, відступаючи 2-3 сантиметри від країв. По центру також потрібно нанести смугу клею. Плита приклеюється, коригується її положення, далі за таким же алгоритмом клеяться інші плити.

Монтажна піна

Спосіб використання монтажної піни

Перед роботою необхідно підготувати робочу уніформу і рукавички, оскільки з одягу піна не змивається, а з шкіри вам доведеться видаляти її дуже довго. Перед нанесенням балон обов'язково потрібно струшувати одну хвилину, щоб всі компоненти вступили в хімічну реакцію. Піна наноситься від низу догори, плавними рухами, заповнюючи одну третину простору. Балон утримується догори дном. Якщо порожнеча занадто велика, її можна заповнювати пошарово з невеликими перервами.

Купити піну, яка точно підходить під вимоги вашого об'єкта, виробництва брендів Mounter, Hercul, Eco, SmartFix, BeLife, Mr.Build, Penotek ви можете в інтернет-магазині «ОколоРемонта».