Що таке будівельна хімія в розумінні споживачів.

В організації монтажних, кріпильних, загальноремонтних і будь-яких промислових або побутових ремонтів рятує будівельна хімія. Це категорія матеріалів, яка дозволяє швидко та акуратно усунути небажані щілини, приховати грубі шви, надійно скріпити предмети, видалити іржу, змастити механізми та інше.

Які є види будівельної хімії

Для кожної ситуації існують свої матеріали, які впораються з рішенням і полегшать робочий процес. Використовуючи склади за призначенням, ми отримуємо естетично красивий, а головне надійний варіант. Приємно, коли полиця або світильник оформлені непомітним кріпленням і не постає питання, наскільки це міцно тримається. Або, навіщо мучитись з вічним заїданням ключів, якщо випускають спеціальні мастила для легкого прокручування в металевих замках, а це важливо для самостійних дітей.

Виділимо такі категорії будівельної хімії:

Будівельна хімія — види та особливості

Силіконовий герметик як користуватися

У домашньому побуті постійно зустрічаються місця, які вимагають поліпшення. Герметик створює декоративний шов у місцях примикання меблів або сантехніки зі стінами та між собою. У замасковані щілини та стики не потрапляє вода та сміття. Це найпопулярніше застосування герметика, але існують найменування спеціального призначення: жаростійкий герметик — для двигунів та пічних труб; водостійкий бітумний — для ремонту дахів та дренажних систем; екологічний акваріумний — для збирання акваріумів, тераріумів та будь-яких скляних конструкцій; акриловий — для герметизації дверних коробок, вікон та закладення тріщин у цегляній або штукатурній кладці, коли потрібний твердий шов.

Випускають у тубах по 280-300 мл, які поміщають у спеціальний пістолет для видавлювання силікону. Пістолет підбирають індивідуально, посилаючись на якість матеріалу, модифікацію корпусу та ергономічність рукояток. Ціновий діапазон — від 50 до 200 грн. Пістолет акуратно та рівномірно видає вміст туби.

Поверхню очищають, дезінфікують та висушують. Розподіляють матеріал на робочій зоні. Надлишки прибирають гумовим шпателем, згладжуючи шар. Є можливість підібрати колір для непомітного та естетично красивого оздоблення.

Як правильно нанести монтажну піну

В якості підручного матеріалу для заповнення порожнеч, фіксування віконних або дверних коробок використовують поліуретанову монтажну піну. Виробляють у двох видах упаковки: професійна (для застосування зі спеціальним пістолетом) та ручна (для роботи без додаткових інструментів, у комплекті трубочка-аплікатор).

Ручний вид балона простий в експлуатації, кожен зможе приховати отвори, що утворилися на балконі, в гаражі або підвалі, не звертаючись до майстрів.

«Профі» варіант вибирають при великих і стабільних обсягах роботи, так як це вважається економним нанесенням та руки не втомлюються.

Після активного струшування балон накручують на пістолет для видавлювання піни через спеціальний клапан. Тобто, балон опиняється в перевернутому стані. Як правило, у комплекті з пістолетом додаються насадки. Вибравши відповідну для робочої зони та відрегулювавши швидкість подачі піни, натискають курок на пістолеті. Видавлюють піну на змочену водою поверхню, заповнюючи порожнечі. Потрібно пам'ятати про вторинне розширення матеріалу: якщо перестаратися з кількістю, піна може викривити конструкцію, що встановлюється.

Які бувають добавки в бетон

Щоб будівельні роботи не зупинялися під час зимового періоду, існують комплексні добавки в розчини. Їх застосування підвищує властивості застиглого бетону, поверхня стає водонепроникною, морозостійкою і стійкою до появи тріщин. Набір міцності та твердіння відбувається на ранніх етапах схоплювання. Основні функції добавок:

  1. Пластифікуюча: суміш стає еластичною, однорідною, легко формується, простіше укладається.
  2. Антиморозна: можливість приготувати та транспортувати розчини за низьких температур (до -20ºС).
  3. Прискорення застигання: позбавляє розчин зайвої вологи, щоб вода не деформувала покриття при зміні температури навколишнього середовища.

Будівельна хімія

Як вибрати силіконове мастило

Мастила можна знайти в будівельних або автомагазинах. Виробляють літієві та силіконові склади. Останній вид є найпопулярнішим. Відмінно рятує поверхні, що труться, від зносу, пересихання або окислення. Застосовують для гумових, пластикових, шкіряних та металевих деталей: петлі, гумові ущільнювачі побутової техніки, замки, механізми швейних, пральних машин, елементи електроприладів.

Гарне силіконове мастило полегшує тугий хід, усуває шуми та скрипи.

Вибирати слід варіант з максимальним описом та наявністю сертифіката якості. Максимум інформації на упаковці говорить про відповідальний підхід виробника до всіх процесів виробництва.

Покупців цікавить скільки сохне силіконове мастило, тому що потрібно підібрати відповідні умови для обробки деталей, що вимагають догляду.

Але змазування полягає лише в очищенні поверхні від бруду, пилу та в розпиленні (після струшування 2–3 хвилини) на відстані 25-30см до поверхні. Тестувати та перевіряти роботу пристроїв можна одразу після змащування. Захисний шар, що вийшов, не притягує пил.

Мастила вирішать проблему із заржавілими, примерзлими або заклинившими механізмами.

Придбати товар та отримати повну інформацію щодо його застосування можливо на сайті okoloremonta.ua. Це зручний в оформленні інтернет-магазин з вірними цінами та актуальною наявністю. Відправлення посилок відбувається в день замовлення, а це означає, що покупці по всій Україні негайно приступлять до роботи.