Плануєте ремонт? В такому випадку ви напевно замислюєтеся про вибір кольору стін і про те, яку фарбу вибрати. Зверніть увагу не тільки на відтінок, але і на бажані властивості. Від типу фарби залежить її стійкість. Однак, перш ніж піти в магазин і вибрати одну з них, дізнайтеся, чим відрізняються різні типи інтер'єрних фарб і як підібрати їх до конкретної кімнати. Нижче ми підготували короткий посібник з вибору фарби для вашого інтер'єру.
Які бувають види інтер'єрних фарб?
Уже на етапі проектування будинку багато хто продумують, в який колір пофарбувати стіни в тій чи іншій кімнаті і яку фарбу вибрати. Цей аспект дуже важливий, але не повинен переважати при покупці.
Гарний відтінок нічого не дасть, коли виявиться, що через рік він повністю вицвів. Тому необхідно мати на увазі конкретний вид фарби для фарбування стін, адже від неї багато в чому будуть залежати її властивості і застосування. Безсумнівно, найбільшою популярністю користуються два види фарб для стін: акрилова і латексна. Що їх відрізняє? Які ще фарби доступні на ринку і в реченні нашого сайту?
Акрилові фарби — охоче вибирають, тому що їм притаманна певна універсальність. На практиці це означає, що вони підходять для більшості кімнат, за винятком, може бути, ванної кімнати. Їх головна перевага — гнучкість і хороша адгезія до основи. До того ж акрилові фарби відносно швидко сохнуть. Фарбування стін цією фарбою виявляється легким завданням, так як вона легко наноситься. Відсутність запаху також є перевагою.
Латексні фарби — ідеально підходять для приміщень, особливо схильних до забруднення, наприклад, в холі або на кухні. Цінується в першу чергу за високу стійкість до стирання і механічних пошкоджень. Особливо задоволені ними батьки і власники домашніх тварин, тому що їх можна мити. Також вони гнучкі і паропроникні.
Крім акрилових і латексних в каталозі сайту магазину ОКОЛОРЕМОНТА представлені і інші якісні продукти для фарбування стін, фарби:
- гумові;
- силіконові;
- водоемульсійні;
- на водній основі та інші.
Це лише деякі з типів фарб для стін, але вони, безумовно, найпопулярніші. Технології означають, що ми маємо справу з дедалі більшою кількістю цікавих рішень, які виявляються надзвичайно практичними.
Як підібрати фарбу до конкретної кімнаті?
Ми вже знаємо, які види фарб можна знайти, наприклад, на сайті магазина ОКОЛОРЕМОНТА і які їхні властивості. Настав час дізнатися, як підібрати їх до конкретної кімнати.
Якщо ми хочемо пофарбувати спальню або офіс, досить буде акрилової фарби. Це приміщення, де ризик забруднення невеликий, а естетика є основним фактором.
На кухні або у ванній латексні фарби підійдуть набагато краще, тому що з них легко видалити забруднення, і при цьому вони допускають конденсацію водяної пари. Також можна нанести латексну фарбу в передпокій. Цей вид фарби варто вибрати і для дитячої кімнати.
Матова або глянцева фарба? Якою фарбою краще всього фарбувати стіни і стелю?
Яка фарба підійде для домашнього інтер'єру: матова або глянцева? Останні, безумовно, здаються більш ефективними, але вони не завжди будуть хорошим вибором.
Коли матові фарби стануть кращим рішенням? Саме така фарба вважається кращою. До того ж їх використання дозволяє приховати нерівності стіни. Матові поверхні дозволяють візуально збільшити кімнату. Однак слід враховувати, що вони мають меншу стійкість до механічних пошкоджень.
Коли використовувати глянцеві фарби? Коли нам потрібна висока механічна стійкість. Глянцеві фарби можна мити і навіть терти. Однак покривати ними можна тільки ідеально гладку поверхню.
Яка фарба буде стійкою до плям?
Раніше про змиванні бруду зі стіни можна було тільки мріяти. Тому стандартним було оновлення кольору кожні 3-4 роки. Сучасні фарби пропонують трохи більше можливостей для підтримки їх чистоти, оскільки їх можна мити. Зупиніть свій вибір на латексній фарбі і мийте її без втрати зовнішнього вигляду.
Звертайте увагу на час висихання фарби
Оскільки бажано наносити два шари фарби, дізнайтеся, як довго фарба сохне. Тут необхідно згадати етапи висихання фарби, так як перший шар сохне набагато швидше, ніж другий. У більшості випадків при оптимальних умовах це займає від 2 до 4 годин. Для повного висихання двох шарів фарби потрібно до доби.
Більш того, деякі фарби повністю знаходять свої властивості тільки через кілька днів, тому в перші дні потрібно дбайливо ставитися до пофарбованих стін. Не тріть їх і постарайтеся не допустити потрапляння бруду. Сучасні фарби для стін відрізняються високою стійкістю, тому після фарбування можна довгі роки насолоджуватися прекрасним ефектом.