Досить розповсюджене помилкове судження, що весною дерева білять для краси. Врешті, це роблять перед святами, наприклад, Великоднем, тому дійсно естетична складова присутня. Однак, білити дерева потрібно не тільки для краси, але й для захисту від шкідників та інших негативних факторів.

Важливо розуміти, що для того, щоб вдало поєднати дійсно надійний захист з естетичною складовою, потрібно обирати не будь-яку білу фарбу, а спеціально для цього розроблену. Пропонуємо детальний огляд фарби для дерева FLORA Сolour.

Основні переваги фарби для дерева

Продукція FLORA Сolour, створена на основі акрилу, розроблена для лікувально-профілактичного фарбування стовбурів садових дерев та кущів.

Фарба володіє такими властивостями:

  • Захист рослин від хвороб, впливу бактерій та проростання спор мікроорганізмів, оскільки у складі містяться антисептичні компоненти.
  • Захист від шкідників (жуків, комах і гризунів).
  • Захист дерева від опіків, адже фарба створює покриття, стійке до впливу УФ-променів.
  • Захист від негативного впливу низьких температур.

Покриття, створене фарбою, не дає утворюватися на стовбурі грибку, плісняві, моху, також сприяє швидшій регенерації у місцях спиляних гілок. Після нанесення фарби дерева та кущі набувають естетичного вигляду.

Застосування фарби FLORA Сolour

Створювати декоративно-захисне покриття потрібно двічі на рік — навесні та восени. Фарбу бажано наносити в два шари, не тільки на сам стовбур, але й на початок гілок, приблизно на рівні 1.5 метри над землею.

Для чого потрібно фарбувати дерева навесні та восени?

Перед настанням холодів дерева фарбуються, щоби захистити їх від — низьких температур, тріщин, морозобоїн, різноманітних хвороб та шкідників. Навесні фарбування виконується, щоби захистити штамби та гілки від опіків, адже сонце в цей період уже набуває активності, а на деревах нема листя, котре може захистити кору від перегріву.

Шар фарби виконує профілактику від патогенів, шкідників, які лишилися після зими в тріщинах кори. Фарбуються всі дерева та кущі в саду, а не лише плодові. Щоби захистити молоді дерева, використовуються слабші розчини, якщо порівнювати з дорослими – концентрація фарби зменшується удвічі. Фарбувати молоді дерева потрібно, оскільки їхня кора занадто тонка, вона може пошкодитися сонячними опіками.

Найкращий час для весняного фарбування

Оптимальним проміжком для фарбування вважається кінець лютого — початок березня, період, коли температура вдень підіймається вище нуля. Важливо провести фарбування до того, як почнуть формуватися бруньки і розпускатися листя. Саме в цей час дерева можуть нагріватися до +11 градусів, що може спровокувати надто ранній початок руху соку по стовбуру.

Температура вночі ще може опускатися до -10 градусів — при цій температурі може замерзати сік, що провокує розрив тканин. Біла акрилова фарба створює відштовхуючий бар'єр сонячним променям, надійний захист від перегріву, не даючи деревам прокинутися передчасно.

Підготовчі процеси перед побілкою

Підготовку необхідно проводити, якщо ви не покривали фарбою дерева перед зимівлею. В такому випадку потрібно не просто пофарбувати, а й провести ретельну підготовку.

Важливий етап — зі стовбурів потрібно зняти залишки мертвої кори дерев'яним скребком, перед цим розстеливши під деревом чи кущем клейонку або ж тканину. Найкраще очищати стовбури у вологий день. Чому потрібна підстилка? Фрагменти кори, котрі обсипались, потрібно спалити, адже вони можуть бути заражені хвороботворними мікроорганізмами.

Очищену кору потрібно обробити дезинфікуючим розчином — це краще робити в сухий та погожий день. Штамб та основу скелетних гілок потрібно обробити мідним купоросом в 5% концентрації, також доцільно використати препарати «Абіга-пік», «ХОМ». Наносити розчин потрібно за допомогою обприскувача, з близької відстані.

Обробку препаратами, що містять мідь, не можна проводити щороку, адже мідь накопичується в корі і з часом її кількість стане критичною для дерева. Тому таку обробку потрібно проводити почергово із застосуванням фунгіцидних препаратів чи розчину мила і попелу.

Після такої обробки, коли стовбур повністю висох, можна переходити до нанесення фарби FLORA Сolour.