Покупців цікавить якими властивостями володіють герметики, так як хочуть з першої спроби придбати потрібний товар.  Слід вивчити властивості на упаковці продукту і застосувати для конкретного випадку.

За своїми характеристиками герметики діляться на наступні: 

  • санітарні (з додаванням протигрибкових компонентів для захисту від різноманітних мікробів, які створюють шкідливий і не естетичний шов у вигляді чорних вкраплень); 
  • без запаху (без вмісту оцтової кислоти); 
  • термостійкі (зі здатністю витримувати нагрівання до + 315ºС); 
  • жаростійкі (з максимальною температурною межею + 1500ºС); 
  • клей-герметик (з функцією герметизації і склеювання). 

Як вибрати герметик 

У сучасному світі існують матеріали для вирішення будь-яких завдань в будівельній індустрії. Сфера обробки і декору не виняток. В першу чергу потрібно оцінити проблему і врахувати всі показники: температуру, вологість, навантаження, рухливість. Всі види герметиків розрізняють за призначенням. 

Якщо потрібно ущільнити вхід труб або небажані пустоти користуються універсальним силіконовим герметиком. Найпопулярніші побутові проблеми — це закладення швів між різними площинами для усунення можливості попадання води або сміття. Душовий піддон, умивальник, унітаз у ванних кімнатах, стільниці та раковини на кухні просто обробити і створити декоративний шов в потрібному кольорі. Виготовляють стандартні білий, прозорий та деякі виробники випускають коричневий, бежевий, сірий, антрацит.

Для складання скляних виробів (акваріуми, тераріуми) знадобитися безпечний акваріумний герметик. Він не боїться води, відмінно склеює гладкі матеріали, не токсичний.

Для оформлення приміщення дзеркалами, вітражами, мозаїкою використовують клей-герметик для стекол і дзеркал. 

Всі предмети, що піддаються нагріву (двигуни, вентилятори, печі, димоходи) опрацьовують жаростійким герметиком. 

Для ремонту дахів з черепиці, заліза, шиферу та різних покрівельних складових (дренажні системи, водостоки) застосовують бітумний герметик. 

Каучуковий клей-герметик — це багатофункціональний матеріал для всіх видів зовнішніх робіт. Фасадні елементи зі скла, дерева, бетону, металу можливо надійно встановити або полагодити з його допомогою.

Які бувають види герметиків за складом 

Для кольору, форми і дії в усі герметики додають пластифікатори, вулканізатори, підсилювальні і функціональні добавки. Але у кожного виду своя функція і тому в складі 60%–90% це переважний компонент. 

Силіконовий склад є найпоширенішим і широко застосовується. Їх основа – це силіконовий каучук з силіконовими пластифікаторами для еластичності після висихання. Такий показник сприятливо позначається на зовнішньому вигляді шва: не розтріскується і не висипається в приміщеннях з різними кліматичними умовами. Допустимі температури застосування від -50 º С до + 180 ° С. 

Водно-дисперсійний склад акрилового герметика після висихання створює твердий і міцний шов, так як в тріщинах цегляної кладки або вузькому примиканні дверей зі стіною потрібна саме жорстка смуга. Зберігати, перевозити і використовувати в приміщеннях від +5 ºС, так як акрил твердіє при мінусових температурах. 

Герметики з вмістом поліуретану відрізняються високою еластичністю і твердістю. Зносостійкі, в постійно вологих місцях не псуються і під впливом УФ не руйнується. 

Каучуковий вид на основі синтетичного каучуку вважається найміцнішим і універсальним в застосуванні. 

На основі чорного бітуму створений бітумний герметик. Дуже добре справляється з ремонтом покрівельних ділянок. 

Всі жаростійкі герметики мають силікатний склад. 

Як вибрати герметик для будівельних робіт 

Важливим аспектом при виборі є виробник. На полицях будівельних магазинів зустрічаються Китай, Туреччина, Україна, Фінляндія. Кожен бренд підкорив своїми позитивними якостями, і покупці відзначили їх для себе. Відома українська ТМ Mounter виробляє численний вибір герметиків для усунення будь-якого питання в побутовому і промисловому масштабі. Кожен покупець може ознайомитися із супровідною документацією продукту і це говорить про серйозну і відповідальну роботу підприємства. 

Купуючи перевірений товар, покупець позбавляє себе швидкого повернення до перероблення. Захист і естетика з першого разу!