Цвіль є грибком, який утворюється на різних поверхнях в умовах підвищеної вологості. Вона небезпечна тим, що виділяє в повітря хвороботворні спори. Не кажучи вже про те, наскільки комфорт і естетику вашого будинку псує вологість і пліснява. Як позбутися і запобігти появі цього грибка? Розібратися з цим допоможуть фахівці компанії Околоремонта.

Вологість і пліснява: як позбутися і запобігти її появі?

Причини появи цвілі в будинку

Ззовні цей грибок виглядає як наліт. Виникає він насамперед через підвищену вологість і відсутність повітрообміну. Насамперед цвіль з'являється у ванній, у підвальному приміщенні, на кухні. Під її дією руйнуються навіть будівельні матеріали. Крім того, цвіль на стінах у будинку з'являється:

  • через протікання водопровідних і каналізаційних труб;
  • внаслідок глибокого промерзання стінової конструкції;
  • під дією вогкості, яка йде з підвалу чи через дах;
  • за недостатньої вентильованості приміщення.

Небезпека цвілі для організму

Мабуть, сьогодні кожен знає, з якими наслідками для здоров'я можна зіткнутися, якщо виникає пліснява на стінах. Запобігти і позбутися цього грибка дуже важливо, адже він може спричинити:

  • захворювання легенів і бронхів;
  • порушення в роботі ШКТ;
  • нудоту й головний біль;
  • складні види алергій;
  • порушення режиму сну;
  • руйнування кісткової тканини;
  • екземи, дерматити, псоріаз.

Як не допустити появи цвілі?

Щоб запобігти виникненню цвілі на стінах у житлових приміщеннях, рекомендується задіяти продумані профілактичні заходи. Насправді вони досить прості. Насамперед до них належать:

  • Провітрювання. Його потрібно виконувати до чотирьох разів на день. Це дасть змогу здійснити заміну вологого повітря на свіже сухе, що надходить ззовні. Що стосується ванної кімнати, то в ній потрібно забезпечити наявність вентиляційних каналів, встановити рекуператор, відкривати вікна та двері.
  • Забезпечення провітрюваності зовнішніх стін. Не варто їх захаращувати шафами та іншими аналогічними меблями, адже за ними гарантовано утворюватиметься цвіль, яку дуже складно згодом вивести. Достатньо відстані в 5 см між меблями і стіною, щоб уникнути розвитку грибка.
  • Профілактична обробка стін від біоуражень. Для цього використовуються спеціальні антисептичні засоби. Якщо їх нанести на критичні ділянки, то вони дадуть змогу запобігти розвитку не тільки цвілі, а й лишайників та інших видів грибкових утворень.

Як позбутися і запобігти появі плісняви?

Як побороти цвіль на стінах?

Це завдання доволі складне. Але за умови продуманого комплексного підходу впоратися з ним можна. Насамперед потрібно знизити вологість у приміщенні. Позбутися цвілі після цього буде вже набагато простіше. Та якщо грибок уже розвинувся, то рекомендується задіяти механічну обробку, а також використовувати сертифіковані засоби для боротьби з цим явищем. Алгоритм дій у такому разі наступний:

  1. Звільнити приміщення перед виконанням антисептичних робіт. Адже спори грибка небезпечні для організму.
  2. За можливості винести з приміщення більшість предметів. Громіздкі меблі можна накрити будівельною плівкою.
  3. Очистити поверхню від явних проявів грибниці. Робити це потрібно в респіраторі, щоб спори не потрапили в дихальні шляхи.
  4. Бажано також здійснити процедуру осушення. Під дією стабільно високих температур грибниця знищується.
  5. Нанести на підготовлену поверхню, на якій постійно виникають грибки, антисептики від плісняви з каталогів кращих виробників.
  6. Важливо, що такі засоби знищують навіть неочищену цвіль і не залишають сліду на фарбі й шпалерах.
  7. Провітрити приміщення. Деякі препарати мають їдкий запах. Здебільшого це хлорні сполуки, що в разі неправильної їх експлуатації діють доволі токсично.

Правильно вибрати й купити антисептики від цвілі на сайті нашого магазину можна за допомогою наших фахівців. Вони ж готові вас проконсультувати, як впоратися подібним явищем з урахуванням особливостей його прояву саме у вашому домі.