Отже, кожен хто замислюється про енергоефективність свого житла в першу чергу починає розмірковувати над матеріалами, які дозволять це здійснити.  Що ж вам необхідно:

  •  По-перше, це безпосередньо сам утеплювач.
  •  По-друге, - клей.
  •  По-третє, декоративно-захисний шар.

 В даному випадку ми перерахували основні елементи процесу утеплення.  Не варто забувати, що вам знадобитися: грунтовка, куточки, віконні примикання, армована сітка, кріпильний дюбель.

 Давайте зупинимося на основі всього процесу утеплення - теплоізоляційний матеріал.

 Пінопласт (пінополістирол).


 Це найпопулярніший вид утеплювача і пов'язано це в першу чергу з його невисокою вартістю і низьку теплопровідність.  Пінопласт - це продукт отриманий шляхом спінювання пластмаси, що складається на 90% з повітря і на 10% з самого полімеру.

 Необхідно звернути увагу на щільність пінопласту: вона вимірюється в кг / м3 (не плутати з міцністю, яка вимірюється в кПа).  Зовнішнє утеплення необхідно здійснювати пінопластом товщиною не менше 50 мм і міцністю 25 кПа (товщина 100 мм і щільність 10-11 кг / м3 - оптимальний варіант утеплення фасаду).

До недоліків пінопласту потрібно віднести те, що:

  •  це горючий матеріал або як стверджують проізводітелі- низької горючості.  При горінні виділяє стирол, який є дуже токсичним;
  •  чомусь до пінопласту небайдужі гризуни;
  •  у пінопласту обмежена міцність (схильність механічних пошкоджень);
  •  і як кажуть недоброзичливці (виробники інших видів утеплювача): не так довговічний і з часом осідає.
  •  В інтернет-магазині Околоремонта представлений пінопласт торгової марки Foveo Tech.

 

 

 

 

Екструдований пінополістирол (ЕППС)

 Є якісним сучасним матеріалом, який виготовляється шляхом змішування гранул полістиролу при підвищеній температурі з подальшим витискуванням з екструдера і введенням спінюючого агента.

 Чим він відрізняється від звичайного пінопласту?

 По-перше, висока теплозахист, т. к. екструдований пінополістирол володіє одним з найнижчих коефіцієнтів теплопровідності серед інших теплоізоляційних матеріалів

 По-друге, має підвищену пружність і міцність. Як стверджують деякі виробники, плити екструдованого пінополістиролу можуть застосовуватися не тільки для утеплення фундаментів, але і автодоріг, покриття злітних смуг аеропортів, льодових арен та інших об'єктів будівництва.

 У третіх, у екструдованого пінополістиролу відсутня водопоглинання. У зв'язку з цим хочемо звернути вашу увагу на те, що особливо рекомендується застосовувати даний матеріал утеплення для теплоізоляції підлоги, фундаменту, а при утепленні фасаду - тільки елементів цоколя. Так як ЕППС має погане водопоглинання, то і склеювальні суміші використовуються при приклеюванні плит до фасадів будівель , мають погану адгезію з цим матеріалом

 Тому ще раз звертаємо вашу увагу: не використовуйте екструдований пінополістирол при зовнішньому утепленні фасадів будинків, так як після висихання, приклеивающий і армуючий клей відшаровується від плит і вони залишаються триматися на одних дюбелях і слідчо порушується вся теплоізолююча система, а також це призводить до деформації фінішного декоративного шару штукатурки.

 У всіх інших випадках, екструдований пінополістирол можна використовувати для утеплення зовнішніх та внутрішніх стін, дахів і як складова сендвіч-панелей.

Екструдований пінополістирол в наявності в інтернет-магазині Околоремонта. Доставка по Харкову і області.

Базальтова вата (кам'яна мінеральна вата)

 Це теплоізоляційний матеріал, для виготовлення якої використовуються базальтові гірські породи. Утеплення базальтовими плитами вашого будинку, звичайно, обійдеться дорожче, ніж пінопластом, але це несе в собі ряд переваг, які ви відчуєте.

 Почнемо з того, що утеплення фасаду вашого будинку потрібно здійснювати базальтовими плитами щільністю не менше 135 кг/м3 і товщиною 50 або 100 мм.

 У базальтової плити коефіцієнт теплопровідності нижче (що дуже добре), ніж у пінопласту. Взимку ви економите на обігріві, а влітку ви відчуваєте прохолоду без додаткового охолодження повітря.

 Базальтовий утеплювач - це негорючий матеріал.

 Плити з базальтової вати не схильні до усадки і не деформується. Вони легко монтуються, як і пінопласт, але на відміну від останнього не вимагають захисту від механічних пошкоджень.Термін ефективної експлуатації системи утеплення на основі базальтової плити становить не менше 50 років.

 

 

Утеплювач скловолоконний (мінеральна вата)


 Хочемо зазначити, що даний вид утеплювача використовують при зовнішньому утепленні в тому випадку, якщо це система з навісним провітрюватись фасадом або стіни з каркасних сендвіч-панелей.

 У приватному будівництві або ремонті найбільш популярна скловолоконна теплозвукоизоляция при утепленні внутрішніх перегородок, дахів, мансард, горищ, горищних перекриттів, підлог, балконів, лоджій, а також лазень і саун.

 Теплоізоляція на основі скловолокна також відноситься до негорючих матеріалів, легко монтується, не вимагає спеціальних навичок та інструменту.

 Найвигідніші ціни на утеплювач Урса в інтернет-магазині Околоремонта.

 Ось і всі основні моменти з переваг і недоліків теплоізоляційних матеріалів застосовуваних при утепленні будинку.

 У наступних статтях ми торкнемося теми за допомогою чого і як клеїти утеплювач, а так само докладно зупинимося на останньому і самому витратному етапі процесу утеплення - фінішна обробка захисно-декоративним шаром штукатурки.

 З великою пошаною, команда Околоремонта)))