Морилка — цеце спеціальна рідина для глибокого просочення дерева, надання кольору дорогоцінних порід деревини. Вона не створює плівку як лакофарбові матеріали, а просочує і підкреслює структуру дерев'яних виробів.

Розрізняють морилки на водній, акрилової, масляної, алкидной і спиртовій основі. Широке застосування морилки доводиться на деревообробну промисловість. Морилки не несе захисних властивостей, тому поверхня потрібно покривати лаком за призначенням. Якщо це підлога, то підійде паркетний лак, якщо зовнішні роботи— фасадний лак, внутрішні роботи — панельнийпанельний. Все залежить від призначення предмета.

Оскільки сфера виробництва лакофарбових матеріалів не стоїть на місці, а з кожним днем удосконалюється, то можна знайти вже фінішні морилки, тобто ті які не потрібно покривати лаком. Такі як масло для деревини, імпрегнат, лакобейц або тонуючі лаки до складу, яких вже входить морилка.

Якого кольору буває морилка для дерева?

Найчастіше палітру морилок складають кольори, які імітують породи дорогоцінних дерев. У наш час, на жаль, їх залишилося не так вже й багато, а вартість обчислюється в тисячах. Такі як:

  • Палісандр
  • Червоне дерево
  • Мербау
  • Тік
  • Меранті
  • Бук

Колір залежить від кількості нанесених шарів і підібраного кольору, але і перестаратися з нанесенням теж не потрібно. Морилки наносяться в 1-3 шари в залежності від бажаного кольору. Не варто забувати про те, що у дерева різне поглинання і на витрату матеріалу буде впливати тип дерева: тверда або м'яка, навіть шліфування вносить свої корективи в вибраний колір.

Предмети з дерева завжди цінувалися і в наші дні набирають популярність елементи інтер'єру з дерева, меблі, тераси.

Так для чого дерево покривають морилкою?

Деревина — це один з найцінніших і прекрасних матеріалів які зустрічаються в природі. Цінується своєю екологічністю, натуральністю, кольором і запахом. Постійний вплив води і вологи, УФ променів, перепади температури піддають дерево руйнування і сприяє розвитку мікроорганізмів.

У склади морилок додають антисептики, віск, які допомагають зберегти матеріал довше. Крім додання кольору важливою складовою є захист!

Як вибрати морилку для дерева?

Перше і базове в підборі морилки це основа. Як уже згадувалося раніше морилки виготовлені на спиртовій, акриловій, алкідній основі. У чому ж різниця? Морилки на водній основі цінуються відсутністю запаху і буде відмінним варіантом покриття виробів всередині приміщення. Час висихання до 20 годин, також потрібно буде шліфувати дерево після висихання, тому що водна морилка піднімає волокна деревини.

Морилки на основі акрилових смол, не виділяють різкого запаху і підійдуть до фарбування всередині приміщення. Славиться даний тип морилок своєю світлостійкостю і стійкостю до вологи, менше піднімає волокна деревини. Вартість акрилових морилок на порядок вище ніж на водній основі.

Спиртові морилки — цеце розчин барвника зі спиртом, при фарбуванні пігмент глибоко проникає в структуру дерева, а спирт випаровується. З цього випливає, що даний тип морилок виділяє неприємний запах і при роботі з нею потрібно провітрювати приміщення або проводити роботи на вулиці. Час висихання близько 30 хвилин. При нанесенні морилки потрібно наносити склад рівномірно щоб уникнути плям.

Масляні морилки — розчин масел з барвником, найчастіше використовується масло льону. Нанесення рівномірне і не піднімає волокна, проникаючи в найглибші пори дерева. Виріб забарвлений олійною морилкою не так схильне до вицвітання і впливу вологи, з часом не втрачає яскравість. Наносити найкраще губкою або ганчір’ям втираючими рухами.

Як підібрати морилку відштовхуючись від виробника? Краще за все звертати увагу на виробників у яких є сертифікат на продукцію. Товари повинні пройти лабораторні дослідження і не завдавати шкоди людині і навколишньому середовищу. Є безліч торгових марок спеціалізуються на деревозахисних матеріалах.

Одними з яскравих представників є торгова марка Vidaron і Ірком. Продукти польського і київського заводів з кожним днем завойовують довіру покупців. Натхнені скандинавськими мотивами та інноваційними технологіями Vidaron виробляє все більше продуктів для захисту дерева, розвиваючи технологічний і дослідницький потенціал, проводячи тисячі тестів якості, щоб дарувати споживачам захист і затишок. Гарантія якості підтверджена не тільки сертифікатами і якістю складів, а й мільйонами покупців по всій Україні.