Водоемульсійні фарби користуються попитом з кожним роком все більше і більше, є відмінним матеріалом для фарбування стін в інтер'єрі й облагородження фасадів. Що таке водоемульсійна фарба?

Для виробництва водоемульсійних фарб використовують акрилові смоли, які в свою чергу мають відмінні декоративні властивості, високу адгезію до основи і світлостійкість. Крім фарб на основі акрилової, виробляють матеріали на силіконовій основі. Найчастіше фарби на цій основі використовуються для фарбування фасадів, а також для приміщень з підвищеною вологістю.

Що фарбують водоемульсійною фарбою?

Фарба широко застосовується в будівельній сфері для інтер'єрних і фасадних, а також для художніх і декоративних робіт. Використовують для мінеральних поверхонь, оштукатурених стін, гіпсокартонних плит, для фарбування шпалер.

Завдяки інноваційним технологіям, фарби модифікують, щоб задовольнити безліч запитів споживачів. Водоемульсійні фарби ставали рішенням безлічі проблем, що виникають при ремонті.

Додавання латексу до складу водоемульсійних фарб дозволяє фінішної обробки бути більш міцною і стійкою до багаторазового тертя. Розрізняють декілька класів стійкості до мокрого стирання. Найвищий клас — перший, фарби з такими властивостями вважаються найбільш затребуваними для фарбування: фасадів, стін в місцях громадського користування, лікарняних палат, кухонь, де переважає високий ступінь забруднення і механічного впливу. Поверхня витримує вологе прибирання побутовими та дезінфікуючими засобами до 5000 разів.

Фарби з другим класом використовують для фарбування спалень, віталень, дитячих кімнат, офісних приміщень, приміщень громадського харчування. Фінішне покриття проявляє стійкість до вологого прибирання побутовими засобами.

Водоемульсіонки з третім класом стійкості використовують для фарбування стін і стель всередині житлових приміщень з низькою експлуатацією і прохідністю. Чи не часте вологе прибирання не зашкодить фінішної обробки, але якщо в планах часте миття, то варто звернути увагу на матеріали у яких клас стирання вище.

Четвертий клас стійкості до стирання властивий не дуже дорогим лакофарбовим продуктам, в основному це фарби для фарбування стелі, які стійкі тільки до сухого стирання й то не частому.

І останній клас — п'ятий присвоюється економ сегменту, продукти з п'ятим класом схожі більше на побілку і рідко користується попитом у споживачів.

Крім того, що додавання латексу допомагає фарбі бути стійкою до багаторазового миття, так ще завдяки своїм властивостям маскує невеликі дефекти на поверхні.

Що стосується фасадних фарб, які володіють не тільки першим класом стійкості до мокрого стирання, а й високим рівнем стійкості до атмосферного впливу, світлостійкість. За допомогою додаткових компонентів, силікону і латексу, фінішне покриття відштовхує вологу, тим самим зберігаючи фасад в сприятливих умовах.

Як вибрати водоемульсійну фарбу?

Після того як ви дізналися про основу і класи стирання фарби, можемо поговорити про вибір. Перед тим як купувати фарбу, потрібно знати відповіді на такі питання:

  • Де буде проходити фарбування?
  • Які фактори будуть впливати на поверхню?
  • Які функції повинна виконувати фарба, крім основних?
  • Чи буде покриття піддаватися тертю і миття хімічними засобами?
  • Який колір потрібен?

Водоемульсійні фарби можна розділити на дві групи: фасадні та інтер'єрні.

Фасадні фарби, як ще їх називають для зовнішніх робіт, відмінно підходять для фарбування фасадів будівель, бетонних парканів тощо Всі фарби стійкі до атмосферних перепадів, механічних впливів і не створюють сприятливого середовища для розмноження грибка і бактерій.

Виробники враховують індивідуальність кожного споживача і випускають фарбу в білій і прозорій базі. Зроблено це для того, щоб покупець міг скористатися ручної або машинної колеровки. Завдяки колеровці ви зможете втілити задуманий дизайн в життя. Інновацією в сфері лакофарбової продукції є готова фасадна фарба, яка не вимагає колеровки і представлена в найзатребуваніших кольорах.

Інтер'єрні фарби, призначені для фарбування стін всередині приміщень. На ринку можна знайти безліч втиснути фарби, але якщо ви вже знаєте відповіді на перші чотири питання, то залишається визначиться з кольором. Для цього можна скористатися також ручної колеровки або підібрати колір в колеровочной студії. Але і тут виробники висувають готові, кольорові фарби. Широка палітра вишуканих кольорів може перетворити будь-яке приміщення на витвір мистецтва.

Коли мета визначена, і фарба вже куплена, потрібно подбати про поверхні, яка буде фарбуватися. Часте питання від покупців: «Як правильно нанести водоемульсійну фарбу?». Польський виробник Sniezka відзначає свою лакофарбову продукцію, що вона не розбризкується і має високу покриваність здатність, але не варто забувати про підготовку основи, адже неправильно підготовлена основа може згубно вплинути на властивості і характеристики фарби. Найекономніший варіант нанесення — машинний, тобто використання фарбопульта, але якщо у вас немає такої можливості, то завжди можна скористатися валиками і пензлями.

При покупці лакофарбового матеріалу одним з факторів виступає — водоемульсійна фарба скільки шарів? Кількість шарів від виробників одні-два, але якщо ви ідеально підготувати поверхню, скористалися грунтовкою і грунтуючою фарбою, то кількість шарів скорочується до одного.

Так як водоемульсійна фарба виробляється на основі акрилової, з часом продукт може трохи загуснути. Якщо ви зіткнулися з дуже густою фарбою і виникло питання чим розбавити загуслу водоемульсійну фарбу? То це не привід бігти в магазин зі скандалом, всього лише можна розвести фарбу водою або акриловою грунтовкою, того ж виробника.

З розведенням фарби потрібно бути дуже обережними як і з додаванням пігментів при ручній колеровке. Найчастіше розводити фарбу можна до 5-10% від обсягу, але краще дізнатися у компетентного майстра або вивчити технологічну карту продукту. Ви завжди можете звернутися за консультацією до менеджерів сайту okoloremonta.ua.