Перш ніж поклеїти вишукані текстильні шпалери або нанести розкішну декоративну фарбу Китайський шовк, потрібно дізнатися, як шпаклювати стіни.

Навіть якщо плануєте замовити будівельну бригаду, стануть у нагоді поради щодо контролю якості виконаних робіт.

А для тих, хто вирішив випробувати себе в ролі майстра оздоблювальних робіт, розглянемо етапи процесу та рекомендовані матеріали.

Підготовка стін до шпаклівки

Насамперед огляньте поверхню, що вимагає шпаклювання. Готують поверхню за допомогою різних оздоблювальних матеріалів. Розберемо покроково роботу з бетонними, цегляними чи кам'яними основами.

  1. Якщо дефекти не виправити точечно, стіни штукатурять або розшивають гіпсокартоном (для ремонту всередині приміщень).
  2. За наявності цвілі стіни та стелі обробляють протигрибковим засобом для мінеральних основ (Sniezka PUMA, Біодоктор М ІР-012 Ірком).
  3. На тріщини та виїмки наносять ремонтну масу ACRYL-PUTZ FX23 FLEX. Шпаклівка містить полімерну смолу та скловолокна, які зупиняють появу нових тріщин. Міцна, стійка та еластична шпаклівка для внутрішніх та фасадних робіт.
  4. Поверхню грунтують універсальною акриловою ґрунтовкою (Sniezka ACRYL-PUTZ GR 43 GRUNT PRO, FOVEO TECH, CONTACT). Її завдання покращити адгезію, зв'язати пилові частинки (на долоні не повинні залишатися сліди після протирання) і вирівняти поглинальну здатність основи.
  5. Пофарбовані емалями або гладкі ділянки стін рекомендують попередньо обробити грунтувальною латексною фарбою Sniezka. Вона забезпечує однорідність та зчеплення шпаклівки з гладкою поверхнею, а тому призначена для першого фарбування гіпсокартонних листів та цементних розчинів. Фарба чудово маскує сірий колір розчину або зелено-синій гіпсокартону.

Шпаклівка стін своїми руками

Коли всі підготовчі роботи виконані та матеріали висохли, переходять безпосередньо до шпаклювання. Використовують сухі чи рідкі модифіковані склади.

Наносять фінішну шпаклювальну гладь товщиною 1-3 мм (Sniezka ACRYL-PUTZ FS20 Finisz, Шпаклівка фінішна CONTACT).

Для зовнішніх робіт застосовують Sniezka ACRYL-PUTZ FD12 Fasad або Шпаклівка ProCristal Фасад ІР-21.

Як правильно шпаклювати стіни

Шпаклівку наносять ручним чи машинним способом. Переконайтеся, що у підготовленому розчині немає грудочок. У роботі беруть участь два нержавіючі шпателі: одним (вузьким) набирають масу і переносять на другий (ширший), яким і розрівнюють шпаклівку по поверхні. Також шпателем меншого розміру очищають другий після кожної розподіленої порції шпаклівки.

Шпаклювання стін починається з важкодоступних місць і стелі, а потім переходять на рівну поверхню стін. Необхідно нанести два шари. Шпаклівка гіпсова Sniezka ACRYL-PUTZ ST 10 Start – особливо рекомендований продукт для фінішного вирівнювання стін та стель. Має низький ступінь усадки, короткий термін висихання, а фірмова комбінація компонентів створює понад гладке, біле та легке у шліфуванні покриття.

Після висихання переходять до шліфування із застосуванням абразивних сіток зернистістю 100-150, а в кутах та складних переходах зручно працювати абразивними губками.

Проконтролюйте якість покриття, направивши світло (лампу, ліхтар) паралельно стіні. Це чудовий спосіб побачити недоліки та виправити до фарбування.

Закінчується робота ґрунтуванням акриловою ґрунтовкою – це постійний помічник у ремонті: нею усувається шпаклювальний пил і всі сухі залишки після шліфування.

Підготовлена таким чином поверхня готова до фарбування або. У майбутньому при зміні кольору стін вам не доведеться починати з копіткого та запорошеного процесу вирівнювання, а достатньо скористатися акриловою ґрунтовкою та новим відтінком фарби.