На будівництві та під час ремонту активно використовуються герметики — вони потрібні для заповнення швів, стиків та тріщин у різноманітних поверхнях. Найчастіше герметики використовуються під час встановлення віконних, дверних блоків, а також для ремонту дренажних, стічних труб. Також актуальними будуть герметики при встановленні раковин, акваріумів та душових кабін. Проте для цих робіт необхідно обирати водостійкі герметики. Розберемося в усьому розмаїтті герметизуючих матеріалів.

Види герметиків

Обирати герметик потрібно, зважаючи на мету використання. Для зовнішніх робіт необхідні герметики з підвищеною стійкістю до впливу вологи, високих та низьких температур, а також до температурних перепадів, ультрафіолету.

Герметики для внутрішніх робіт мають бути екологічно безпечними, не мати сильного, різкого запаху, не містити небезпечних речовин. Герметики для внутрішнього використання, зокрема для герметизації швів у санвузлах, кухні, мають протигрибкові домішки.

Також герметики можна класифікувати на одно- і двокомпонентні – останні складаються з основи та каталізатора.

Особливості та вимоги до герметиків

Найпростіше класифікувати герметики за складом:

  • силіконові,
  • акрилові,
  • поліуретанові,
  • бітумні.

Силіконові герметики мають попит за рахунок гарної адгезії (зчеплення) з деревом, склом, керамікою, бетоном та іншими покриттями. Сфера застосування герметиків на основі силікону: ванна кімната, кухня, адже вони витримують вплив вологи. Також силіконові герметики стійкі до високих та низьких температур, мають високі показники міцності та еластичності. Також силіконовий герметик придатний для герметизації скляних конструкцій, монтажу чи ремонту вікон.

Серед мінусів силіконових герметиків — їх не можна фарбувати, мають слабке зчеплення з пластиком.

В цій групі представлено два різновиди силіконових герметиків: нейтральні та кислотні. Продукти першої групи не мають різкого запаху, можуть використовуватися для герметизації металевих деталей.

Кислотні герметики міцні, стійкі до води, еластичні, проте вони мають різкий запах. Окрім цього, їх не можна наносити на метал та бетон.

Акрилові герметики дають гарне зчеплення з різноманітними матеріалами, серед яких цегла, дерево, пінобетон. Акрилові суміші мають доступну ціну, екологічні, їх легко фарбувати. Серед мінусів — чутливість до вологи та низьких температур, низька еластичність.

Сфери застосування акрилових герметиків — нанесення на труби, ремонт меблів, дерев'яних покриттів. Також акрилові суміші можна застосовувати для монтажу віконних та дверних рам.

В окремий підвид виділяються силікон-акрилові герметики, котрі мають властивості обидвох сумішей. Такі продукти стійкі до вологи, досить еластичні, мають гарну адгезію до різних покриттів, легко фарбуються. Однак слід памятати, що вони досить чутливі до вологи.

Поліуретанові герметики часто обирають для герметизації виробів із дерева, також вони мають гарну адгезію до кераміки, пластику, металу, пінобетону. Герметик на основі поліуретану стійкі до низьких та високих температур, не чутливі до вологи, легко фарбуються. Мінуси продукції на основі поліуретану: наявність у складі токсичних компонентів, чутливість до дуже високої температури, УФ-променів. Також поліуретан погано зчеплюється з пластиком.

Оптимальними сферами використання поліуретанових герметиків є ремонт трубопроводів, вентиляційних каналів (не виготовлених з пластику). Також їх можна використовувати для фасадних робіт, ремонту покрівель.

Бітумні герметики відрізняються гарною адгезією до різних типів матеріалів — газобетону, металу, цегли, дерева. Також ці матеріали стійкі до низької температури, вологи. Однак, ці герметики не можна наносити на ділянки, які мають вплив мінеральних масел та високих температур.

В інтернет-магазині «ОколоРемонта» представлений повний асортимент герметиків для різних поверхонь.