На сьогоднішній день будівельний ринок пропонує настільки широкий асортимент лакофарбових матеріалів, що неможливо розібратися в цьому питанні самостійно, не маючи спеціальних знань або без допомоги консультанта.

Акрилові, інтер'єрні, фасадні, емалі, штукатурки – число найменувань не має кінця. Щодня у нашому місті фарбують фасади будинків, мости, наносять дорожню розмітку, а ми виробляємо ремонт в своїх оселях. Тисячі тонн різних фарб день у день витрачаються повсюдно. Як же нам виділити з усієї типології фарбувальних складів саме той продукт, який потрібен для того чи іншого виду робіт?

Давайте згадаємо, які фарби використовувалися кілька десятиліть тому. Мабуть, перше, що приходить на розум – звичайнісінька, стара добра, масляна фарба. Вона залишала міцний шар на пофарбованої поверхні, який крім стійкості до механічних навантажень володів високою резистентністю до атмосферного впливу. Але оскільки повітря не проникав через готове покриття всередину виробу, він також і не проходив зсередини. Цей ефект ставав причиною розтріскування шару фарби з часом, адже повітря і волога, укладені всередині основи так чи інакше шукають вихід назовні.

Довгий час в ужитку були нітрофарби, які запам'яталися їдким специфічним запахом, оскільки в складі були використані синтетичні розчинники. Такі фарби забезпечували поверхні можливість «дихати», але не змогли ефективно впоратися з атмосферними впливами, а тому не підходять для застосування до зовнішніх основ. Пізніше, на заміну їм з'явилися алкідні склади з застосуванням натуральних розчинників. Ці продукти не мають такого різкого запаху і утворюють зносостійке покриття, відмінно переносить впливу зовнішнього середовища. Однак повітропроникністю вони все ж не відрізняються і висихають дуже тривалий час, що робить їх найбільш відповідними для зовнішніх робіт.

Наступним етапом стала поява акрилових фарбувальних складів. Ми всі чули про водоэмульсионках, які дуже широко останнім часом використовуються у будь-яких видах ремонтно-будівельних робіт. Особливістю цих фарб є водна основа. Такі склади забезпечують повітропроникність поверхні, і що цікаво, дозволяють вологим випаровуванням вивільнятися зсередини, але при цьому стійко відштовхують вологу зовні. Важливою характеристикою водорозчинній акрилової фарби є те, що вона безпечна для здоров'я людини та навколишнього середовища, завдяки використанню для її виробництва натуральних компонентів. Її высокоэкологичность і гіпоалергенність робить її надзвичайно популярною на будівельному ринку і просто незамінною для обробки поверхонь у дитячих приміщеннях.

Виходить, що основна складова, яка визначає властивості і особливості застосування фарби - розчинник, штучний, натуральний або вода.  Але щоб не заглиблюватися в хімічний склад, потрібно лише знати, для чого саме нам потрібна фарба.  І ось вже з характеру передбачуваної роботи буде виходити пропозиція того чи іншого виду фарби.  Для зручності покупців досвідчені маркетологи сьогодні розділили незліченну кількість найменувань на певні сегменти з загальними характеристиками.  А ми вже звертаємо увагу на пріоритетні показники, такі як бренд виробника і область застосування.  Фарби для стель, наприклад, мають високу стійкість до впливу вологи.  Для ванної та кухні підходять склади, стійкі до вологому середовищі і миючих засобів.  Для підлог необхідно вибирати зносостійкі емалі, здатні витримувати механічні навантаження.  Для зовнішніх робіт, відповідно, підходять фарби з високою стійкістю до атмосферних впливів.  Існують спеціальні склади і для елементів опалення, радіаторів, батарей, опалювальних труб, здатні витримувати високу температуру.  Для шпалер під фарбування теж є широкий вибір спеціальних фарб.  Що стосується кольору, і тут є простір для експериментів.  Можна вибрати потрібний тон з базової палітри кольорів або скористатися послугою колеровки і створити колір на власний смак.