Найвідоміший і часто вживаний після фарби лакофарбовий продукт — це лак. Будівельними лаками покривають більшу частину предметів з дерева, також мінеральні поверхні, вироби з паперу та пластику. Широке застосування лакофарбової продукції припадає на будівельну та меблебудівельну галузь. Що таке будівельні лаки?

Будівельні лаки — це одна зі складових величезного сегмента лакофарбових матеріалів, що застосовується в будівництві і ремонті. Являє собою рідину, найчастіше молочного кольору, на акриловій або алкідній основі. Після процесу полімеризації створює міцну лакофарбову плівку з різним ступенем блиску від глибоко матового до високоглянцевого, яка захищає предмети від негативних факторів: механічний і атмосферний вплив.

Крім захисних властивостей лаки володіють декоративною складовою.

Бувають лаки тонують їх ще називають блакиті, відмінний варіант для покриття предметів з дерева. У складі тонуючих лаків присутня морилка, функція якої додати деревині бажаний колір, а лак в свою чергу запечатує пори дерева і збільшує термін експлуатації предмета.

Розділити лаки можна за хімічним складом і призначенням. Склад будівельних лаків:

  • Акрилові. Відрізняються швидким часом висихання, відсутністю їдкого запаху нафтопродуктів, вважається найбезпечнішим для навколишнього середовища і людини.
  • Поліакрілатних. Присутній запах органічних розчинників, відрізняється високою адгезією, можна покривати вироби з металу, дерева і навіть скла.
  • Масляні. Вважаються самими натуральними, але володіють довгим часом висихання.
  • Алкідні. Лаки на такій основі універсальні в застосуванні, відрізняються високою адгезією до підстав, виділяють специфічний запах.
  • Нитро. Швидкий час висихання, чутливий до УФ-променів, конфліктні з іншими хімічними речовинами.
  • Поліуретанові. Відрізняється високою стійкістю до стирання, часто використовується для покриття підлоги або деталей з високою експлуатацією.
  • Бітумні. Яскравою відмінністю є чорний колір і смоляний запах, зазвичай використовують для покриття металевих конструкцій.
  • Епоксидні. Такі склади славляться високою стійкість до агресивних речовин.

Призначення будівельних лаків досить різноманітно. Лакове покриття наноситися як всередині, так і зовні приміщення. Найчастіше покривають: бетон, дерево, фасади, декоративну штукатурку, натуральний і штучний камінь. При цьому лак захищає конструкцію від вологи, пошкоджень і забруднення. Наносити лак можна як на чисту підготовлену поверхню, так і на раніше забарвлену.

Як вибрати і де купити будівельний лак?

Як правило лаки використовують для капітального або реставраційного ремонту, з цього випливає, що лаки доступні у продажу в будівельних магазинах або в інтернет-магазинах спеціалізуються на лакофарбової продукції.

Щоб вибрати лак потрібно розуміти, що буде покриватися і в яких умовах буде експлуатуватися пофарбований об'єкт. Будівельні лаки можна розділити в залежності від умов застосування. Доступні лаки для зовнішніх робіт, іноді їх називають фасадними, для внутрішніх робіт і універсальні.

Для зовнішніх робіт краще використовувати лаки на алкідній, поліуретановій, поліакрилатних, масляній і нітро основі. Даний тип лаків відрізняється атмосферостійкістю і еластичністю плівки, завдяки цьому покриття витримує атмосферні опади і при нагріванні на сонці плівка менш схильна до розтріскування.

Будівельні лаки для внутрішніх робіт краще використовувати на акриловій основі, відмінні риси якого відсутність неприємного запаху, швидкий час висихання. Не вимагають спеціальних засобів захисту і вельми безпечні для домашніх.

Універсальні лаки можна використовувати як усередині, так і зовні приміщення, найчастіше це акрилові фасадні лаки.

Завдяки розвитку хімічної галузі та застосування інноваційних технологій на ринку з'являються вузькоспеціалізовані лаки. Найголовнішим критерієм для вибору будівельного лаку, після основи, це призначення забарвлюваного предмета. Якщо це підлога, то потрібно використовувати паркетні лаки, для предметів за якими не ходитимуть можна використовувати панельні або фасадні лаки. Другий критерій відбору це декоративний ефект, розрізняють сім видів:

  • глубокоматовий;
  • матовий;
  • шовковисто-матовий;
  • шовковисто-глянцевий;
  • сатіновий- глянець;
  • глянцевий;
  • високоглянсові.

Найпоширеніші лаки — це матові, шовковисто-матові і глянсові, їх можна зустріти у кожного виробника, а ось решта є далеко не у всіх заводів.

У виборі будівельного лаку допоможе інтернет-магазин okoloremonta.ua. Широкий асортимент лаків і фарб від передових виробників, доступна інформація і компетентні працівники завжди раді допомогти в такому складному виборі.

Околоремонта — рятувальне коло в морі лакофарбової продукції!

Інтернет-магазин Околоремонта — новатор у продажу лакофарбової продукції, завжди допоможе розібратися в застосування лаків при будівництві і ремонті і не тільки. В асортименті сайту доступна продукція українських і зарубіжних виробників, які не перший рік посідають високі позиції на ринку. Тисячі покупців вибрали Околоремонта як помічника в настільки затяжному процесі як ремонт.