Затишок, естетика і просто приємна атмосфера в інтер'єрі залежить від декоративних покриттів. Ми витрачаємо час вибираючи кольору і фактуру матеріалів коли починаємо ремонт. Хочеться врахувати і функціональний аспект і витримати стиль, щоб після завершення насолоджуватися перебуванням в рідних стінах.

Стеля і стіни — це каркас, на якому будується весь проект. Це як полотно художника, якому надають фон, а після грають фарбами. Подбайте про основні моменти при створенні індивідуального дизайну.

Стеля в приміщеннях досить цікава частина. Ніхто на нього спеціально не дивиться, але варто з'явитися дефектам, забрудненням або негарному світильнику, стеля стає загальним надбанням. Так і притягує погляд настирлива проблема. Зробимо висновок: не варто ігнорувати цю поверхню при ремонті. Приміряйте різні варіанти декоративного покриття для стелі.

Як зробити кольорову стелю

Враховуйте загальні габарити кімнати. Темні відтінки можуть візуально зменшити і так невеликий простір. А ось в масштабних розмірах насиченість кольору створить казковий і загадковий ефект. Затишок і приватність забезпечена з темно-синіми, індиго, винними і шоколадними відтінками стелі.

Нейтральні світлі тони візуально збільшують приміщення, наповнюючи простором і свіжістю. Стеля підноситься і не тисне, легкість панує в кімнатах.

Яка стеля краще біла або кольорова

Цим питанням задаються при ретельному підході в облаштуванні житлового та громадського простору. Якщо мова йде про кафе, бари і ресторани, темні з глибоким відтінком стелі не зіпсують інтер'єр. У закладах передбачені великі вікна, високі стелі, перегородки — все це забезпечує досить світла і виглядає виграшно.

У квартирах і будинках ситуація інша. Але якщо вас не лякають експерименти, чому б не перевернути все з ніг на голову — залиште підлогу і стіни світліше ніж стеля. З давніх-давен вважалося, що стеля повинна бути білою, але така думка склалася через відсутність матеріалів — вапно і крейда давали самі білосніжні покриття. В наш час достатньо матеріалів для самовираження. Пограйте з рівнями і зонуванням, фарбуючи стелю частково темними, а частково світлими фарбами.

Як пофарбувати стелю кольоровою фарбою

З приходом сучасних лакофарбових матеріалів стало простіше втілити в життя ті чи інші стилі інтер'єру. Реалізація ідей досягається завдяки інноваційним розробкам в будівельній індустрії. Різноманітність фарб дозволяє вибирати продукт за категоріями:

  • колір,
  • фактура,
  • декоративний ефект,
  • бюджет,
  • якість,
  • зносостійкість.

Прийнято вважати що стеля не миють, але варто все ж вибирати фарби з певною стійкістю до вологого прибирання. Такі фарби містять латекс, а це веде до більш якісного складу. Латексні водоемульсійні фарби для стелі та стін характеризуються:

  • економною витратою,
  • хорошою покривістістю,
  • паропроникністю,
  • антистатичним ефектом,
  • збереженням належного зовнішнього вигляду тривалий час.

Для стелі можливо придбати білу фарбу і барвник. Змішати в одному обсязі на встановлену квадратуру, так як повторити колір неможливо. Пігмент додається в залежності від бажаного кольору, але не більше 10% від обсягу фарби. Далі вибираємо інструмент: валик або пневмораспилення.

Інший варіант отримання кольорової фарби для стелі, купити білу фарбу і затонувати в колерувальній студії. Але не кожному доступний цей спосіб. Позитивні сторони в машинному колеруванні складається в величезному виборі кольорів та в 100% попаданні в колір при повторному змішуванні, якщо матеріалу не вистачило на потрібну площу.

Найідеальніший варіант — придбати фарбу для стелі з готовим кольором. Sniezka Barwy Natury чудовий приклад палітри з 48 варіацій. Пропонуються соковиті, яскраві, контрастні, солідні, а також спокійні, витончені, нейтральні, пастельні кольори. З будь-якою версією стеля стане акцентною точкою в приміщенні.

У стилі лофт вітаються темні стелі у вигляді масивних дерев'яних балок темних порід дерева. Готика немислима без тотального облачення в антрацит і чорне. Англійська класика або богемний бохо славиться оксамитовим червоним і бордо. А ось легкий стиль прованс пронизаний свіжістю світлих тонів або кантрі, який включає в себе природну палітру природних відтінків.

В інтер'єрі доречні як кольорові, так і білі стелі, спирайтеся на свій смак, рекомендації стилістів, психологів і дизайнерів.