Незамінним помічником в ремонтно-оздоблювальній справі послужить герметик. Його використовують для ущільнення неприлеглих предметів, для усунення швів, стиків, щілин, для герметизації отворів. Характеризується еластичною основою, водостійкість, помірною термостійкістю. Схоплюється протягом 10 хв. Має відмінну адгезію до мінеральних, дерев'яних, пластикових, скляних, металевих основ.

Види герметиків і їх застосування

Загальновідомий універсальний герметик послужить відмінним ущільнюючим, склеюючим і герметизуючим засобом. Його еластична основа підходить для неміцно зафіксованих предметів, а здатність до схоплювання з усіма будівельними основами дивує. Навіть гладкі, непористі матеріали легко зафіксувати герметиком. Основні й загальнодоступні силіконові герметики:

Озвучимо які бувають види герметиків спеціального призначення:

  • Акваріумний. Для складання й ущільнення акваріумів, тераріумів і будь-яких скляних конструкцій. Колір прозорий.
  • Акриловий. Для ущільнення віконних і дверних коробок зовні й всередині, після висихання твердий і забарвлюється будь-якими видами фарб. Колір білий.
  • Бітумний. Для покрівельних робіт. Колір чорний.
  • Термостійкий. Для установки або ущільнення предметів, які нагріваються до 300°C: вентилятори, радіатори, димоходи. Колір червоний.
  • Жаростійкий. Для установки або ущільнення предметів, які нагріваються до 1500ºС: радіатори, пічні труби, двигуни. Колір чорний.
  • Для скла і дзеркал. Для оформлення різноманітними дзеркалами, в тому числі мозаїчними, вітражними. Не роз'їдає амальгаму (зворотний бік дзеркала). Колір прозорий.
  • Каучуковий. Клей-герметик, на основі синтетичного каучуку, найміцніший і універсальний продукт. Справляється з усіма видами зовнішніх робіт: ремонт дахів, ринв, дренажних систем, усунення зазорів і щілин у всіх фасадних елементах. Зберігає еластичність. Колір прозорий.

Поверхню очищають від бруду, пилу, слідів попереднього герметика. Знежирюють і висушують. При оптимальній ширині шва 5 мм, матеріал висихає за 24–48 годин.

Види герметиків для ванної

Ванна кімната відноситься до вологих приміщень, а, як ми знаємо, волога — це сприятлива зона для життя і зростання бактерій. Варто воді затриматися на поверхні й герметик змінює колір. Спочатку пожовтіння не викликають побоювань, але потім чорні точки заражають кути й примикаючи стіни. Санітарний герметик складається з антибактеріальних компонентів, які здатні боротися з розвитком мікроорганізмів в житлових приміщеннях. Перед застосуванням варто добре вимити й продезінфікувати місце нанесення. Суха та оброблена антисептиком основа подовжить охайний зовнішній вигляд силіконового шва.

Як вибрати герметик для будівельних робіт

  1. Перед придбанням герметика визначте область застосування. Важливо врахувати середу в приміщенні: підвищена або нормальна вологість.
  2. Розгляньте декоративні переваги. Який колір матеріалу підходить до конкретного місця герметизації. Білий прекрасно поєднується з керамічною сантехнікою, прозорий — з дзеркальними й хромованими деталями, сірий — зі сталевою мийкою в кухні, антрацит, коричневий, бежевий — з плиткою на стінах або стільницями в кухні та ванній кімнаті.
  3. Розрахуйте обсяг робіт, щоб не купити зайвого. Пакують в тару 50 мл для ручного витискування і 280 мл, але тоді знадобиться спеціальний будівельний пістолет. Майстер регулює вихід силікону курком і, таким чином, відбувається плавна подача матеріалу з тонкої насадки.
  4. Поцікавтесь про виробника. Упевнена компанія може надати без секретів документи про товар:
  • паспорт безпеки;
  • висновок СЕС;
  • технічний паспорт;
  • висновок про сертифікацію;
  • сертифікат відповідності.

Вибирайте перевірений продукт для роботи, щоб довгий час не повертатися до заміни силіконового шва. Довговічність і естетичний зовнішній вигляд — найкраща нагорода для майстра.